WTA Stambuł. Krecz Radwańskiej w pierwszej rundzie

Agnieszka Radwańska musiała poddać mecz przeciwko Donnie Vekić w pierwszej rundzie turnieju WTA na kortach ziemnych w Stambule. Spotkanie zostało przerwane przy stanie 6:1, 2:0 dla reprezentantki Chorwacji.

„Isia” od początku meczu miała sporo problemów ze świetnie poruszającą się po korcie rywalką. Przewaga Vekić zaczęła się uwidaczniać, gdy dwoma skutecznymi returnami uzyskała przełamanie na 1:3.

Szansę na odrobienie strat – jak się później okazało, jedyną prawdziwą w pierwszym secie – Polka zmarnowała chwilę później, kiedy to posłała bekhend w siatkę. Widząc nieporadność w grze naszej rodaczki, Chorwatka w dalszej fazie spotkania poszła za ciosem, m.in. po raz kolejny przełamując Radwańską, a partię zakończyła popisując się znakomitym serwisem (1:6).

W kolejnej odsłonie rywalizacji obraz gry nie uległ zmianie. Vekić wykorzystywała każdy, nawet najmniejszy, błąd krakowianki, szybko wychodząc na prowadzenie 2:0. W tym momencie „Isia” – w wyniku problemów z plecami – poprosiła o interwencję medyczną. Pomoc ze strony fizjoterapeutki nie przyniosła efektu i tym samym Polka skreczowała.