WTA Shenzhen. Wygrana Radwańskiej na początek sezonu!

Agnieszka Radwańska udanie zainaugurowała nowy sezon. Polka rozpoczęła turniej na twardych kortach w chińskim Shenzhen od zwycięstwa nad Serbką Aleksandrą Krunić. Isia pokonała swoją rywalkę w dwóch setach 6:4, 6:3.

Od początku turnieju organizatorom oraz zawodnikom w rywalizacji przeszkadza deszcz, przez co wtorkowa rywalizacja musiała zostać przeniesiona do hali.

Rozstawiona z numerem jeden Radwańska ani razu nie straciła serwisu. W pierwszej partii gra była bardzo wyrównana – obie zawodniczki szły „łeb w łeb” aż do stanu 4:4. W dziewiątym gemie Isia wygrała swoje podanie, a w decydującej o losach seta fazie zdołała przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść i przełamała rywalkę. Serbka obroniła dwie piłki setowe przy stanie 0-40, ale przy trzeciej Radwańska była już bezlitosna i wygrała pierwszą odsłonę 6:4.

W drugim secie Polka uzyskała przełamanie już na 4:2. W kolejnym gemie Radwańska zdołała wrócić do gry od stanu 0-40 i i była już bliska triumfu. Po chwili, gdy wydawało się, że wszystko zmierza do szczęśliwego końca, a na tablicy widniał wynik 40-0 dla Isi, do walki poderwała się Serbka, która zmieniła wynik na 5:3 i przedłużyła swoje szanse. Dziewiąty gem był jednak ostatnim. Krunić zdołała obronić aż cztery piłki meczowe, ale przy piątej była już bez szans (6:3).

W całym pojedynku Agnieszka Radwańska zaserwowała trzy asy i obroniła trzy break pointy.

Rywalką Polki w II rundzie będzie Chinka Shuai Zhang, która poradziła sobie z Rosjanką Iriną Chromaczową (6:3, 6:3). Jeśli Radwańska dotrze do finału chińskiego turnieju zapewni sobie rozstawienie z numerem czwartym w wielkoszlemowym Australian Open.