WTA Rzym. Półfinał nie dla Radwańskiej, zwycięska Janković

Agnieszka Radwańska przegrała z Jeleną Janković 4:6, 4:6 w ćwierćfinale turnieju WTA w Rzymie. W walce o finał 29 – letnia Serbka zagra z Włoszką Sarą Errani.

Pierwszy set rozpoczął się niepomyślnie dla 25 – letniej Krakowianki. Polka najpierw przegrała własne podanie, po chwili ulegając rywalce przy jej serwisie. Radwańska odbudowała się w trzecim gemie, w którym na break pointa Janković, odpowiedziała trzema zwycięskimi wymianami. Niezwykle zacięte było szóste starcie. Serbka prowadziła już 40:15, jednak Isia zdołała doprowadzić do równowagi. 3. rakieta świata miała nawet piłkę na przełamanie. Nie zdołała jej wykorzystać, a po zaciętym boju prowadzenie 4:2 objęła rywalka. Przy stanie 4:3 Polka wygrywała już 40:15, jednak i tym razem lepsza okazała się Janković, która w swoim ostatnim podaniu wykorzystała drugą piłkę setową, triumfując w pierwszym secie 6:4.

Druga odsłona to rywalizacja gem za gem. Wymianę przełamaniem jako pierwsza zakończyła Radwańska, obejmując prowadzenie 4:2. Później na korcie rządziła już tylko Serbka. Doświadczona Janković na swoją korzyść rozstrzygała najważniejsze wymiany. Cztery kolejne gemy padły jej łupem, dzięki czemu ponownie zwyciężyła 6:4.

W walce o finał rywalką Serbki będzie Włoszka Sara Errani, która dziś rozprawiła się z Petrą Cetkovską 6:4, 7:6. W drugim półfinale Ana Ivanović zmierzy się prawdopodobnie z Sereną Williams.

Agnieszka Radwańska – Jelena Janković 4:6, 4:6