WTA Indian Wells. Koniec turnieju dla Agnieszki Radwańskiej

Agnieszka Radwańska na trzeciej rundzie zakończyła udział w turnieju WTA Premier Mandatory rozgrywanego na twardych kortach w Indian Wells. Rozstawiona z numerem siódmym Polka uległa reprezentantce Wielkiej Brytanii Heather Watson 4:6, 4:6.

Premierowa część spotkania lepiej rozpoczęła się dla 22-letniej Brytyjki. Watson szybko przełamała Polkę , a następnie wygrywając gema przy swoim podaniu, wyszła na prowadzenie 2:0. Taki obrót sprawy podziałał mobilizująco na „Isię”, która dzięki skutecznym serwisom oraz licznym błędom własnym rywalki doprowadziła do remisu (2:2). Na odpowiedź tenisistki z Wysp nie trzeba było jednak długo czekać. Bardzo pewna gra przy własnej zagrywce w połączeniu z kolejnym przełamaniem gema serwisowego Radwańskiej spowodowały, że pierwszy set padła łupem Watson – 6:4.

Początek drugiej partii miał zbliżony przebieg do inauguracyjnej odsłony meczu. Brytyjka znowu przełamała 26-letnią krakowiankę i po chwili wygrała swoje podanie (2:0). Wówczas do odrabiania strat przystąpiła Radwańska. Podopieczna Martiny Navratilovej najpierw wyrównała na 2:2, po czym wygrała dwa kolejne gemy, wychodząc na prowadzenie 4:2. Za chwilę jednak prawdziwy popis swoich możliwości dała Watson, która rozstrzygnęła na swoją korzyść wszystkie pozostałe gemy do końca seta, tym samym triumfując w całym spotkaniu 6:4, 6:4.