WTA Finals: Ivanovic lepsza od Bouchard

W drugim meczu Grupy Czerwonej Serbka Ana Ivanovic (7.) wygrał z Kanadyjką Eugenie Bouchard (5.) 6:1, 6:3.

Piękna Serbka jest obecnie w świetnej formie. Choć swój pierwszy pojedynek w Singapurze przegrała z Sereną Williams, to dziś udowodniła, że zasługuje na miejsce w najlepszej ósemce tenisistek na świecie.

Dla popularnej „Genie” jest to debiut na tak prestiżowej imprezie.

Serbka popełniała mało błędów. Starała się grać mądrze i dało jej to przewagę. Uderzała piłki zdecydowanie i prowadziła większość wymian na korcie. Dwukrotnie przełamała młodszą rywalkę. W parze ze świetnym serwisem, po niespełna 40 minutach, rozstrzygnęła partie na swoją korzyść.

Kolejna odsłona była zupełnie inna. W końcówce seta tenisistki grały na przewagi, ale znów doświadczenie wzięło górę nad młodością. Tryumfatorka wielkoszlemowego Rolanda Garossa wygrała seta 6:3, kończąc tym samym mecz.