WTA Eastbourne. Finał nie dla Radwańskiej

Na półfinale Agnieszka Radwańska zakończył udział w turnieju rangi WTA na kortach trawiastych w brytyjskim Eastbourne. Krakowianka w trzech setach uległa Białorusince Arynie Sabalence 3:6, 6:1, 3:6.

Naszej tenisistce mecz z mniej doświadczoną rywalką nie układał się najlepiej od samego początku rywalizacji. Już w gemie otwarcia dała się przełamać, a od stanu 3:3 nie była w stanie przeciwstawić się agresywnie grającej reprezentantce Białorusi. W efekcie przegrała pierwszego seta 3:6 po asie Sabalenki.

W drugiej partii obraz gry uległ zmianie. Tym razem ton wydarzeniom na korcie nadawała Radwańska, która aż trzykrotnie odebrała serwis przeciwniczce, puentując swoją dominację w tej fazie pojedynku znakomitym forhendem (6:1).

W decydującym dla losów meczu secie „Isia” znów spuściła z tonu, popełniając dużą ilość niewymuszonych błędów. Kiedy w ósmym gemie przegrała „na sucho” przy własnym podaniu, losy spotkania były w zasadzie przesądzone. Chwilę później Białorusinka postawiła kropkę nad „i”, kończąc widowisko skuteczną akcją na siatce (3:6).

Polka tym samym zaprzepaściła szansę na trzeci w karierze finał w Eastbourne. To i tak jednak jej najlepszy dotychczasowy występ w obecnym sezonie. Teraz Radwańska wystąpi w wielkoszlemowym Wimbledonie, gdzie już w najbliższy poniedziałek (2 lipca) zmierzy się z Rumunką Eleną Gabrielą Ruse.