WTA Dubaj. Szybki koniec Radwańskiej

Agnieszka Radwańska już na pierwszej rundzie zakończyła udział w turnieju rangi WTA w Dubaju. Polka w dwóch setach uległa Rosjance Darii Kasatkinie 5:7, 4:6.

Stosunkowo niska pozycja w rankingu WTA i słabsza już od dłuższego czasu forma Radwańskiej sprawiała, że to o osiem lat młodsza Kasatkina była uważana za faworytkę poniedziałkowego starcia. Jak się w ostatecznym rozrachunku okazało, Rosjanka wytrzymała presję i pokonała – po dwóch zaciętych setach – dużo bardziej utytułowaną rywalkę.

Pierwsza partia spotkania stała na dobrym poziomie i dostarczyła wielu emocji. Na korcie szala zwycięstwa przechylała się z jednej strony na drugą, a o wszystkim zadecydowała zacięta końcówka. Do stanu 5:5 obie zawodniczki po dwa razy uzyskały przełamanie… i nie inaczej było w jedenastym gemie, gdy „Isia” straciła serwis. Chwilę później Kasatkina nie wypuściła szansy z rąk. Kiedy nasza rodaczka posłała bekhend w aut, z wygranej w tej fazie pojedynku cieszyła się dwudziestoletnia tenisistka (5:7).

W drugim secie przez pewien moment wydawało się, że przebieg gry będzie dość jednostronny. Krakowianka przegrała bowiem trzy pierwsze gemy, a na dodatek w kolejnej odsłonie musiała się bronić przed podaniem Rosjanki. Świetny zryw pozwolił jednak Polce zaskakująco szybko doprowadzić do remisu (3:3). Niestety, decydujące słowo należało do jej rywalki, która po zepsutym returnie Radwańskiej triumfowała w całym meczu (4:6).

Tym samym „Isia” już na pierwszej rundzie zakończyła swoje zmagania w Dubaju. Kolejnym turniejem z udziałem naszej reprezentantki będzie rozgrywany w marcu Indian Wells.