WTA Doha. Radwańska żegna się z turniejem

Agnieszka Radwańska już na drugiej rundzie zakończyła udział w turnieju rangi WTA w katarskim Doha. Pogromczynią Polki okazała się Czeszka Petra Kvitova (7:6, 3:6, 4:6).

Nasza reprezentantka choć nie była faworytką w starciu z wyżej sklasyfikowaną w rankingu WTA rywalką, zaczęła spotkanie obiecująco i po niezwykle emocjonującej końcówce pierwszego seta objęła prowadzenie w całym meczu. Premierową partię zapisała na swoje konto po tym, gdy Kvitova zepsuła forhend (7:6).

W kolejnej odsłonie nie było już jednak tak dobrze. Czeszka szybko przejęła kontrolę nad wydarzeniami na korcie, między innymi aż trzykrotnie odbierając podanie Radwańskiej. Mimo że sama dwa razy dała się przełamać, bez większych problemów wygrała drugiego seta, a zamknęła go „Isia” wyrzucając return w aut (3:6).

Ostatnia partia znów przebiegała pod dyktando Kvitovej, która od stanu 3:3 konsekwentnie zaczęła odjeżdżać krakowiance. W efekcie zwyciężyła 6:4, kończąc rywalizację zagraniem wymuszającym błąd. O ćwierćfinał dwudziestoośmioletnia zawodniczka zmierzy się z Ukrainką Eliną Switoliną.