WTA Ad-Dauha. Zwycięski powrót Radwańskiej po kontuzji

Po kilku tygodniach przerwy spowodowanej kontuzją do gry powróciła Agnieszka Radwańska. Rozstawiona z numerem trzecim Polka pokonała Ukrainkę Katerynę Bondarenko 6:4, 6:4 w meczu drugiej rundy turnieju WTA Premier 5 rozgrywanego na kortach twardych w AdDausze.

Dla niespełna 27-letniej krakowianki dzisiejsze spotkanie było pierwszym po styczniowym, wielkoszlemowym Australian Open. W Melbourne nasza reprezentantka dotarła do półfinału imprezy, gdzie uległa Amerykance Serenie Williams (0:6, 4:6). Przez ten czas Polka walczyła z kontuzjowaną nogą, przez co musiała zrezygnować z udziału w turnieju tenisowym w Dubaju. Kilkutygodniowa przerwa nie wybiła jednak z rytmu Radwańskiej, która od wygranej rozpoczęła zmagania na kortach twardych w katarskiej Ad-Dausze.

Pierwsza odsłona pojedynku dostarczyła nadspodziewanie wiele emocji. Na przełamanie w wykonaniu Isi (2:1), w ten sam sposób chwilę później odpowiedziała jej rywalka, doprowadzając do remisu 3:3. Na szczęście, krakowianka nie pozostała dłużna i już w następnym gemie, gdy Bondarenko przy własnej zagrywce posłała forhend w siatkę, odzyskała prowadzenie (4:3). Nie oddała go do końca seta, zwyciężając 6:4.

Druga partia wyrównaną walkę przyniosła tylko do stanu 2:2. Wówczas inicjatywę na korcie przejęła Polka, która najpierw uzyskała przewagę przełamania (3:2), korzystając głównie na błędach własnych Ukrainki, a następnie pewnie utrzymywała swoje podanie (5:3). W efekcie Radwańska wygrała całe spotkanie 6:4, 6:4, kończąc mecz asem serwisowym.

O miejsce w ćwierćfinale Isia powalczy już jutro. Jej rywalką będzie Monica Niculescu. Rumunka pokonała w trzech setach Serbkę Jelenę Janković 3:6, 6:4, 7:5.