WTA Ad-Dauha. Koniec przygody Radwańskiej

Agnieszka Radwańska na ćwierćfinale zakończyła udział w turnieju WTA Tour na twardych kortach w AdDausze. Rozstawiona z numerem czwartym Polka uległa w trzech setach Amerykance Venus Williams 4:6, 6:1, 3:6.

Obie zawodniczki po raz drugi stanęły naprzeciw siebie w bieżącym sezonie.  W poprzednim starciu również górą była starsza z sióstr Williams, która pokonała „Isię” 6:3, 2:6, 6:1 w styczniowym Australian Open (IV runda).

Dzisiejszy pojedynek rozpoczął się najgorzej jak tylko mógł dla naszej tenisistki. Już w pierwszym gemie Radwańska przegrała swoje podanie do zera i przez resztę seta bezskutecznie próbowała dogonić rywalkę. Amerykanka ani razu nie dała się przełamać, czego efektem był wygrany set w stosunku 6:4.

Podrażniona takim obrotem sprawy Polka z wielkim animuszem rozpoczęła zmagania w kolejnej partii. Krakowianka od początku dominowała w każdym elemencie tenisowego rzemiosła – dwukrotnie przełamując serwis Williams  szybko wypracowała sobie bezpieczną przewagę (4:1). W tym momencie Amerykanka nie była już wstanie wrócić do gry. Kolejne dwa gemy także należały do Radwańskiej, która tym samym doprowadziła do trzeciego, rozstrzygającego seta (6:1).

Niestety, decydująca część spotkania tylko na początku przyniosła wyrównaną walkę z obu stron. Od stanu 1:1 na korcie dzieliła i rządziła już tylko Amerykanka, która wygrała cztery kolejne gemy i była o krok od zwycięstwa w całym meczu (5:1). Co prawda Radwańska zdołała jeszcze przełamać rywalkę, a następnie obronić swoje podanie, jednak ostatnie słowo należało do Williams (6:3).

W kolejnej rundzie amerykańska zawodniczka zmierzy się z Białorusinką Wiktorią Azarenką.