Primera Division. W cieniu zamieszek – Atletico goni Real

Atletico Madryt wygrało na Vincente Calderon z Deportivo La Coruna 2:0. Dzięki temu zwycięstwu podopieczni Diego Simeone przynajmniej do wieczornego meczu Barcelony będą wiceliderem Primera Division. W barwach przyjezdnych całe spotkanie rozegrał defensywny pomocnik Cezary Wilk. Przed meczem w jednej z dzielnic Madrytu starli się kibice obu drużyn.

Na dwie godziny przed planowanym spotkaniem w stolicy Hiszpanii doszło do zamieszek, w których 11 osób zostało rannych (większość to rany kłute), a jedna osoba prawdopodobnie nie żyje. Warto również dodać, że w większości ucierpieli kibice przyjezdnych. Kluby za obopólną zgodą doszły do wniosku, żeby odwołać mecz, jednak nie zgodził się na to delegat Hiszpańskiego Związku Piłki Nożnej.

ATLETICO MADRID vs DEPORTIVOSpotkanie więc się odbyło. Od pierwszego gwizdka zarysowała się przewaga gospodarzy, ale groźnych akcji nie było. Z rzutu rożnego bezpośrednio na bramkę stołecznego klubu uderzał jeden z graczy Deportivo. Dobrą interwencją popisał Miguel Angel Moya. Odpowiedź Atletico była natychmiastowa. Mario Mandżukić po dobrym dośrodkowaniu z rogu boiska trafił głową w słupek. Później próbował jeszcze Tiago, ale z ostrego kąta nie zdołał skierować piłki do bramki. Rojiblancos mieli okazje do strzelenia gola, lecz nic im się nie udawało, przez co wściekał się Diego Simeone. Sędzia musiał ostudzić emocje żywiołowego Argentyńczyka. W 43. minucie trener gospodarzy wreszcie mógł spokojnie zasiąść na ławce rezerwowych. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, piłkę do Saula Nigueza przedłużył Mandzukić, a ten głową pokonał bramkarza gości. Atletico zeszło na przerwę z jednobramkowym prowadzeniem.

Druga część spotkania „zakończyła” się w 55. minucie, kiedy to Arda Turan strzałem zza pola karnego umieścił piłkę w bramce ekipy z La Coruny. Na Vicente Calderon było 2:0, a Deportivo nie potrafiło złożyć choćby jednej składnej akcji. Wynik utrzymał się do końca meczu i mistrz Hiszpanii został wiceliderem Primera Division.