Vuelta a Espana. Tinkoff-Saxo drugie na inaugurację!

Sekunda zdecydowała o tym, która ekipa zwyciężyła pierwszy etap hiszpańskiej Vuelty  jazdę drużynową na czas. Najszybciej dystans 7,4 km z Puerto Banus do Marbelli przejechali kolarze BMC Racing. Drugie miejsce zajęło TinkoffSaxo, której barwy reprezentuje trzech Polaków  lider Rafał Majka oraz Maciej Bodnar i Paweł Poljański.

Ze względu na trudną trasę organizatorzy zdecydowali się nie wliczać dzisiejszych wyników do klasyfikacji indywidualnej wyścigu. Będą one brane pod uwagę jedynie w klasyfikacji drużynowej.

Średnia prędkość 54,3 km/h oraz rezultat 8.10 min wystarczył ekipie BMC Racing do odniesienia minimalnego triumfu. Zarówno Tinkoff-Saxo, jak i Orica-GreenEdge straciły do triumfatorów zaledwie sekundę. Na jutrzejszym odcinku w żółtej koszulce lidera klasyfikacji generalnej zobaczymy Słowaka Petera Velitsa (BMC Racing).

2015 Vuelta a Espana cycling race - first stage 2015 Vuelta a Espana cycling race - first stage

12. lokatę na prologu wywalczyła drużyna Lampre-Merida, której barwy reprezentuje Przemysław Niemiec. Przypomnijmy, że przed rokiem Polak wygrał jeden z etapów Vuelty.

Ze względu na neutralizację zmagania odpuściła część ekip. W związku z tym nie może dziwić daleka lokata kolarzy Sky, którzy uplasowali się na 20. pozycji.