US Open. Dobra postawa Janowicza, Polak ugrał seta w starciu z Djokoviciem

Jerzy Janowicz, choć zaprezentował się z dobrej strony w pojedynku I rundy US Open, nie sprawił niespodzianki i w czterech setach przegrał z rozstawionym z „1” Serbem Novakiem Djokoviciem 3:6, 7:5, 2:6, 1:6. Spotkanie trwało 2 godz. i 39 minut.

USA TENNIS US OPEN GRAND SLAM 2016Polski tenisista wciąż buduje formę po długiej przerwie spowodowanej kontuzją. Dobrą dyspozycję zaprezentował już w starciu z liderem rankingu ATP Novakiem Djokoviciem. Serb nie bez problemów wygrał premierową odsłonę. Janowicz radził sobie bardzo dobrze, jednak nie potrafił wykorzystać żadnego z czterech break pointów. W tym elemencie do bólu skuteczny był rywal, który przełamał łodzianina w szóstym gemie. W całej partii zwyciężył 6:3, wykorzystując pierwszą piłkę setową.

Kolejna odsłona przyniosła blisko godzinną rywalizację. Popularny „Nole” przegrywał już 2:4. Wtedy pokazał dawkę swoich nieprzeciętnych umiejętności, triumfując w dwóch kolejnych gemach na sucho. Nie podłamało to Janowicza, który – przy swoim serwisie – od stanu 0:40 zwyciężył pięć wymian z rzędu (6:5). Partię zwieńczył doskonałą postawą przy zagrywce Djokovicia. Autowy forhend Serba dał łodzianinowi upragnione przełamanie i remis w całym spotkaniu.

USA TENNIS US OPEN GRAND SLAM 2016W następnych partiach lider rankingu ATP nie pozwolił Polakowi na wiele. Wygrał pewnie 6:2, 6:1, przypieczętowując awans do II rundy US Open. Wpływ na to miała słabsza postawa Janowicza, w którego zagraniach wyraźnie brakowało szybkości i siły.

Piąta przygoda polskiego tenisisty z US Open po raz czwarty zakończyła się dla niego na I rundzie. Do drugiej serii gier Janowicz awansował tylko w 2014 roku. Jego największym osiągnięciem wciąż pozostaje półfinał Wimbledonu (2013).