United dołują w lidze

Manchester City wygrał trzecie z rzędu derby angielskiego miasta, pokonując w zaległym meczu United 3:0. Dzięki temu awansował na drugie miejsce w tabeli piłkarskiej ekstraklasy. Z kolei Arsenal Londyn zremisował po trudnym spotkaniu ze Swansea City 2:2.

Konfrontacja na Old Trafford rozpoczęła się dla gospodarzy najgorzej jak mogła – stracili gola już w drugiej minucie. Najpierw z bocznego sektora pola karnego na bramkę „Czerwonych Diabłów” uderzył Francuz Samir Nasri, ale piłka odbiła się od słupka. Dopadł do niej jednak Bośniak Edin Dżeko, który musiał tylko skierować ją do siatki. Ten sam zawodnik wpisał się na listę strzelców w 56. minucie, a w końcowych fragmentach po kontrataku wynik ustalił Yaya Toure z Wybrzeża Kości Słoniowej.

Arsenal, z Wojciechem Szczęsnym w bramce, również źle rozpoczął pojedynek w Londynie. W 11. minucie polskiego bramkarza pokonał po składnej akcji reprezentant Wybrzeża Kości Słoniowej Wilfired Bony. „Kanonierzy” nie potrafili wyrównać przez ponad godzinę, ale w końcu, w 73. minucie ta sztuka się udała. Do siatki rywali trafił Lukas Podolski, a kilkadziesiąt sekund później kibice Arsenalu mogli już cieszyć się z prowadzenia, bowiem na listę strzelców wpisał się Francuz Olivier Giroud.

Podopieczni Arsene’a Wengera ostatecznie jednak stracili wydawało się pewny komplet punktów. W doliczonym czasie gry do własnej siatki trafił inny Francuz Mathieu Flamini.

W trzecim wtorkowym meczu Newcastle United uległo u siebie 0:3 Evertonowi. Bramki zdobyli Ross Barkley (22. minuta), Belg Romelu Lukaku (53.) oraz Leon Osman (87.).

W środę piłkarze Liverpoolu pokonali przed własną publicznością Sunderland 2:1, odnosząc siódme z rzędu zwycięstwo w angielskiej ekstraklasie. „The Reds” dzięki temu zostali wiceliderami, z punktem straty do prowadzącej Chelsea. Trzeci Manchester City ma jednak dwa zaległe mecze.

Gole dla gospodarzy zdobyli Steven Gerrard i Daniel Sturridge, natomiast rozmiary porażki zmniejszył Koreańczyk Ki Sung-Yeung. W ostatnich minutach „The Reds” bronili się dość rozpaczliwie, ale udało im się ostatecznie siegnąć po trzy punkty.