UEFA Youth League. Wygrana Młodej Legii na zakończenie

Legii Warszawa wygrała ze Sportingiem Lizbona 2:0 na pożegnanie z Młodzieżową Ligą Mistrzów. Tym samym Wojskowi po dwóch remisach i trzech porażkach w końcu dopisali do swojego dorobku komplet punktów.

Legioniści wyszli na prowadzenie już w 3. minucie meczu. Po akcji prawą flanką boiska Tomasz Nawotka płasko dośrodkował w pole karne, a tam odnalazł się Mateusz Praszelik, który z łatwością pokonał golkipera Sportingu. Lwy przebudziły się dopiero w 26. minucie, kiedy to uderzył na bramkę Daniel Braganca. Jego strzał nieznacznie przeleciał ponad poprzeczką. W dalszej fazie spotkania Wojskowi oddali inicjatywę przyjezdnym, co mogło skończyć się dla nich utratą prowadzenia.

Po zmianie stron podopieczni Krzysztofa Dębka trafili po raz drugi. Głęboko cofnięci gospodarze przeprowadzili niemal perfekcyjną kontrę, którą wykończył Konrad Michalak. Chwilę później mogło być 3:0, ale w dogodnej okazji pomylił się Adam Ryczkowski. Do ostatniego gwizdka sędziego ekipa z Portugalii próbowała zdobyć kontaktowego gola, jednak wynik ostatecznie nie uległ już zmianie.

Młoda Legia zakończyła tegoroczną edycję rozgrywek na ostatnim miejscu w tabeli grupy F. W sześciu kolejkach zgromadziła pięć punktów, odnosząc przy tym jedno zwycięstwo, dwa razy remisując oraz trzykrotnie przegrywając.