UEFA Youth League. Ambitna gra i remis Młodej Legii

Młodzieżowa drużyna Legii Warszawa po ambitnej grze i walce do samego końca zdołała zremisować z Borussią Dortmund 3:3 w UEFA Youth League. Dwa gole dla Wojskowych zdobył Sebastian Szymański, a jedno trafienie dołożył Miłosz Szczepański.

Legioniści musieli gonić wynik już po dziesięciu minutach, gdy do siatki uderzeniem głową z niewielkiej odległości trafił Gabriel Kyeremateng. Goście nie ustępowali rywalom ani umiejętnościami, ani ambicją, dzięki czemu zdołali doprowadzić do remisu. Najpierw golkipera gospodarzy pokonał Sebastian Szymański, a kilka minut później prowadzenie przyjezdnym dał Miłosz Szczepański.

Druga odsłona rozpoczęła się od pogoni gospodarzy, którą po kwadransie golem na wagę remisu ukoronował Jacob Bruun Larsen.  Kolejne fragmenty meczu stały pod znakiem wyrównanej gry. Zarówno jedni, jak i drudzy spokojnie rozgrywali piłkę i czekali na swoją okazję. Ta przyszła w 79. minucie, kiedy to we własnym polu karnym w drybling wdał się Mateusz Hołownia. Młody Legionista stracił futbolówkę, co bez skrupułów wykorzystał Etienne Amebyido, dając swojej drużynie prowadzenie. Bohaterem spotkania został Sebastian Szymański. 18-latek fenomenalnym uderzeniem z dystansu nie dał najmniejszych szans bramkarzowi Borussii i zapewnił swojej drużynie jeden punkt.

Dla Legii był to drugi remis w fazie grupowej Młodzieżowej Ligi Mistrzów. Wcześniej Wojskowi zdołali urwać punkty Sportingowi Lizbona. Piłkarze ze stolicy zajmują jednak ostatnie miejsce w grupie i nie mają już szans na awans do fazy play-off rozgrywek.