ME U21 2017. Polacy nieznacznie gorsi od Włochów

Prowadzona przez Marcina Dornę reprezentacja Polski U-21 uległa nieznacznie Włochom w swoim przedostatnim sprawdzianie przed czerwcowymi mistrzostwami Europy. Piłkarze z Półwyspu Apenińskiego pokonali naszą „młodzieżówkę” 2:1. Jedynego gola dla biało-czerwonych tuż przed przerwą strzelił Dawid Kownacki.

Pierwsze minuty spotkania stały pod znakiem wyrównanego boju. Polacy starali się neutralizować przeciwników już na ich połowie. Z minuty na minutę oddawali jednak pole gry rywalom. W 30. minucie uderzeniem z woleja zza pola karnego Jakuba Wrąbla zaskoczył Lorenzo Pellegrini. Golkiper biało-czerwonych miał futbolówkę na rękach, jednak ta – uderzona z odpowiednią mocą – zatrzepotała w siatce.

Tuż przed przerwą dwójkową akcją popisali się Bartosz Kapustka i Dawid Kownacki. Polacy rozklepali blok defensywny Włochów, a precyzyjnym uderzeniem z około piętnastu metrów popisał się zawodnik poznańskiego Lecha.

Po zmianie stron pasywność polskich obrońców wykorzystał Marco Benassi, który strzałem z dystansu nie dał Wrąblowi szans na skuteczną interwencję. W 64. minucie goście stanęli przed szansą na podwyższenie wyniku. Po faulu Tomasza Kędziory sędzia wskazał na wapno. Rzutu karnego nie wykorzystał jednak Alberto Cerri, który trafił w słupek. Polacy nie zdołali odrobić strat do końcowego gwizdka i zeszli z boiska na tarczy.