Turniej WTA w Marrakeszu. Urszula Radwańska wyeliminowana

Urszula Radwańska przegrała z Hiszpanką Larą Arruabarreną-Vecino 1:6, 3:6 i odpadła w pierwszej rundzie turnieju WTA Tour na ziemnych kortach w Marrakeszu (pula nagród 250 tys. dolarów).

To ósmy z rzędu przegrany mecz polskiej tenisistki. Sklasyfikowana na 74. miejscu w światowym rankingu młodsza z sióstr Radwańskich wciąż czeka na pierwszą w sezonie wygraną w głównej drabince imprezy WTA. W lutym wróciła na korty po kilkumiesięcznej przerwie spowodowanej kontuzją oraz operacją barku i dotarła do ćwierćfinału zawodów ITF w amerykańskim Midland.

Jednak w turniejach WTA przegrała inauguracyjne pojedynki w Acapulco, Indian Wells, Miami, Monterrey i teraz w Maroku. W ostatni weekend doznała z kolei dwóch porażek w meczu Pucharu Federacji z Hiszpanią. 25-letnia Arruabarrena-Vecino zajmuje na liście światowej 155. pozycję, w Marrakeszu musiała przebijać się przez eliminacje, ale specjalizuje się w grze na „mączce”. Pokonanie dwa lata młodszej Polki zajęło jej 70 minut.

W kwalifikacjach odpadły dwie inne biało-czerwone – Sandra Zaniewska i Katarzyna Piter. Druga z nich zgłosiła się do rywalizacji w deblu. W parze z Ukrainką Maryną Zaniewską w pierwszej rundzie pokonały reprezentantki gospodarzy Ghitę Benhadi i Zaineb El Houari 6:3, 6:0. W ćwierćfinale spotkają się z parą francusko-czeską Stephanie Foretz Gacon i Eva Hrdinova.

Wynik meczu 1. rundy gry pojedynczej:

Lara Arruabarrena-Vecino (Hiszpania) – Urszula Radwańska (Polska) 6:1, 6:3

Wynik meczu 1. rundy gry podwójnej:

Katarzyna Piter, Maryna Zaniewska (Polska, Ukraina) – Ghita Benhadi, Zaineb El Houari (Maroko) 6:3, 6:0