Turniej WTA w Indian Wells. Pewny awans A. Radwańskiej do 1/8 finału

Rozstawiona z numerem drugim Agnieszka Radwańska pewnie pokonała Niemkę Annikę Beck 6:0, 6:0 i awansowała do 1/8 finału turnieju tenisowego WTA Tour na twardych kortach w Indian Wells (pula nagród 5,95 mln dol.).

Przed zainaugurowaniem występu w Indian Wells urodzona 6 marca Radwańska została spytana o prezent, jaki chciałaby dostać na 25. urodziny. Krakowianka wymieniła zwycięstwo w toczącej się właśnie w USA imprezie. Efektowną wygraną w trzeciej rundzie zasygnalizowała, że będzie się liczyć w walce o końcowy triumf.

W pierwszym secie spotkania trzecia w rankingu WTA Tour Polka szybko rozprawiła się z 48. na światowej liście Beck. Młodsza o pięć lat Niemka nie miała argumentów w starciu z bardziej doświadczoną rywalką i partia skończyła się po 25. minutach. Łatwe zwycięstwo być może nieco uśpiło czujność „Isi”, której na początku kolejnej odsłony przytrafiło się kilka prostych błędów. Jej przeciwniczka miała cztery okazje na przełamanie, ale krakowianka wyszła obronną ręką z tej sytuacji. Bardzo podobnie wyglądał czwarty gem. Później Radwańska dominowała na korcie i rozstrzygnęła na swoją korzyść trwający 68 minut pojedynek. Z Beck zmierzyła się po raz pierwszy w karierze.

Wcześniej Radwańska wyeliminowała Brytyjkę Heather Watson. Na otwarcie miała zaś „wolny los”.

W dotychczasowych występach w Indian Wells tylko w debiucie w 2007 roku zabrakło jej w najlepszej „16” imprezy. Największym sukcesem 25-letniej Polki w tych zawodach jest półfinał, do którego dotarła cztery lata temu.

O ćwierćfinał tegorocznej edycji powalczy z rozstawioną z numerem 22. Francuzką Alize Cornet. Będzie to ich trzeci pojedynek. Oba poprzednie wygrała wyżej notowana „Isia”.

Do rywalizacji singlowej zgłosiły się jeszcze trzy reprezentantki biało-czerwonych. Młodsza z sióstr Radwańskich Urszula odpadła w pierwszej rundzie. Na kwalifikacjach zakończyły udział w turnieju Magda Linette i Katarzyna Piter.

Na liście startowej imprezy w Indian Wells, nazywanej często piątą lewą Wielkiego Szlema, ze światowej czołówki zabrakło tylko Amerykanki Sereny Williams. W drugiej rundzie porażkę zanotowała grająca z „trójką” Białorusinka Wiktoria Azarenka, a w kolejnym etapie wyeliminowane zostały Włoszki Sara Errani (9.) i Roberta Vinci (13.).