Trzy punkty zostają w Kielcach

Na inaugurację 10. kolejki piłkarskiej Ekstraklasy Korona Kielce pokonała przed własną publicznością Piasta Gliwice 1:0. Drugie zwycięstwo w obecnym sezonie złocisto – krwistym zapewniło trafienie Przemysława Trytko.

Podopieczni Ryszarda Tarasiewicza przed dzisiejszym spotkaniem zapisali na swoim koncie zaledwie 4 punkty. Dodatkowo mogli pochwalić się najsłabszym atakiem w Ekstraklasie z dorobkiem pięciu strzelonych goli. Nieco lepsze nastroje panowały w szatni Gliwiczan, którzy do trzech porażek dołożyli tyle samo zwycięstw i remisów.

Od pierwszych minut bardziej aktywni w ofensywie byli Kielczanie. Nie przyniosło to jednak stuprocentowych okazji dla gospodarzy, a niebezpiecznie w szesnastce Jakuba Szmatuły zrobiło się dopiero po główce Kamila Sylwestrzaka. Po ospałym i pełnym przewidywalnej gry kwadransie golkipera przyjezdnych po raz kolejny postanowili sprawdzić piłkarze złocisto–krwistych. Bramkarz Piasta stanął na wysokości zadania, a pomogła mu w tym niecelna dobitka Siergieja Pilipczuka. Końcówka nie przyniosła dynamicznych akcji i widowiskowej gry, a męki kibiców po jednej doliczonej minucie zakończyć postanowił sędzia Szymon Marciniak.

W 53. minucie uderzeniem z dystansu Vytautasa Cerniauskasa próbował zaskoczyć Gerard Badia. Litwin zatrzymał jednak ładną próbę pomocnika Piasta. Gorzej poszło mu chwilę później, kiedy jego nieudana interwencja doprowadziła do niemałego zamieszania w polu karnym Korony. Losy spotkania odmienić miała zmiana przeprowadzona przez Ryszarda Tarasiewicza w 65. minucie, kiedy na murawie pojawił się Przemysław Trytko. Napastnik Kielczan na listę strzelców wpisał się kilka chwil później, wykańczając głową dośrodkowanie z prawej strony boiska. Do końca meczu nie dotrwał zmagający się z urazem Paweł Golański, którego miejsce zajął Piotr Malarczyk. Gliwiczanie nie podnieśli się już po straconej bramce, co pozwoliło Koronie na drugie zwycięstwo w aktualnym sezonie polskiej Ekstraklasy.

Korona Kielce – Piast Gliwice 1:0 (0:0)
P. Trytko 77’

Korona: Vytautas Cerniauskas – Paweł Golański (89’ Piotr Malarczyk), Boliguibia Ouattara, Radek Dejmek, Kamil Sylwestrzak – Paweł Sobolewski (71’ Jacek Kiełb), Vlastimir Jovanović, Kyryło Petrow, Michał Janota – Siergiej Pilipczuk – Siergiej Chiżniczenko (65’ Przemysław Trytko).

Piast: Jakub Szmatuła – Adrian Klepczyński, Csaba Horvath, Kornel Osyra, Piotr Brożek (82’ Łukasz Hanzel) – Carles Martinez, Radosław Murawski, Bartosz Szeliga (77’ Matej Izvolt), Gerard Badia (71’ Tomasz Podgórski), Ruben Jurado – Kamil Wilczek.