Katarzynki gromią w derbach

W 23. derbach Kujaw i Pomorza zespół Energii Toruń pokonał Artego Bydgoszcz 92:71. Tym samym popularne Katarzynki zrewanżowały się sąsiadkom z Bydgoszczy za porażkę w ubiegłorocznych pojedynkach o brązowe medale. Energa pozostaje niepokonana w bieżących rozgrywkach Tauron Basket Ligi Kobiet.

Energa Toruń – Artego Bydgoszcz 92:71

(21:23, 27:14, 21:12, 23:22)

Energa Toruń: Maurita Reid 23, Aleksandra Pawlak 19, Amanda Jackson 16, Katarzyna Suknarowska 9, Agnieszka Makowska 8, Rebecca Harris 7, Jelena Velinovic 6, Tijana Ajdukovic 4, Tereza Peckova 0, Marta Wieczyńska 0.

Artego Bydgoszcz: Amisha Carter 26, Julie McBride 12, Elżbieta Mowlik 11, Anna Bekasiewicz 6, Martyna Koc 6, Chineze Nwagbo 5, Ewelina Gala 3, Katarzyna Krężel 2, Karina Szybała 0.

Nasza relacja ze spotkania:

I kwarta

1. minuta – dwukrotnie za dwa trafiła Amisha Carter (0:4)

2. minuta – pierwszy celny rzut torunianek – za dwa trafiła Amanda Jackson (2:4). Chwilę później jeden z dwóch rzutów osobistych wykorzystała Amisha Carter, a zaraz po niej, również jeden osobisty trafiła Julie McBride (2:6)

3. minuta – za dwa trafiła Tijana Ajduković (4:6), następnie 2+1 w wykonaniu Julie McBride (4:9)

4. minuta – za dwa Alkesandra Pawlak, a za trzy Elżbieta Mowlik (6:12), następnie dwa osobiste wykorzystała Amanda Jackson (8:12). Kolejne dwa osobiste dla Katarzyny Krężel (8:14).

5. minuta – za trzy trafiła Katarzyna Suknarowska (11:14).

7. minuta – za trzy celnie rzuciła Elżbieta Mowlik (11:17). Dwa plus jeden w wykonaniu Amishy Carter (11:20)

8. minuta – za trzy celnie Maurita Reid (14:20). Dwa celne osobiste Aleksandry Pawlak (16:20).

9. minuta – jeden osobisty trafiła Martyna Koc, chwilę później ta sama zawodniczka trafiła za dwa, a szybko odpowiedziała Maurita Reid (18:23)

10. minuta – za dwa znów Maurita Reid (20:23). Jeden osobisty Agnieszki Makowskiej (21:23)

II kwarta

11. minuta – za trzy trafiła Julie McBride (21:26).

12. minuta – za dwa Anna Bekasiewicz, odpowiedziała tym samym maurita Reid oraz Agnieszka Makowska (25:28).

14. minuta – za dwa Agnieskza Makowska (27:28).

15. minuta – za dwa celnie rzuciła Amisha Carter (27:30). Również za dwa celnie Amanda Jackson (29:30).

16. minuta – trójkę zaliczyła Aleksandra Pawlak (32:30). Za dwa trafiła Julie McBride (32:32).

17. minuta – trójka w wykonaniu Amandy Jackson (35:32).

18. minuta – za dwa celnie rzuciła Ewelina Gala (35:34). Za trzy ponownie trafiła Aleksandra Pawlak (38:34).

19. minuta – dwa plus jeden w wykonaniu Amandy Jackson (41:34). Za dwa celnie Aleksandra Pawlak (43:34). Trójka w wykonaniu Agnieszki Makowskiej (46:34).

20. minuta – jedne osobisty zaliczyła Amisha Carter (46:35). Za dwa trafiła Maurita Reid, a tym samym odpowiedziała Chineze Nwagbo (48:37).

III kwarta

21. minuta – za dwa Aleksandra Pawlak (50:37). Również za dwa Jelena Velinović (52:37).

22. minuta – za dwa Elżbieta Mowlik (52:39).

23.minuta – trójka w wykonaniu Aleksandry Pawlak (55:39). Za dwa Amanda Jackson (57:39).

24.minuta – za dwa celnie rzuciła Jelena Velinović (59:39).

25. minuta – za dwa celnie Amisha Carter (59:41).

26. minuta – dwa osobiste w wykonaniu Amishy Carter (59:43).

27. minuta – Za trzy celnie Maurita Reid (62:43). Za dwa trafiła Aleksandra Pawlak (64:43).

28. minuta – dwoma celnymi osobistymi odpowiedziała Martyna Koc (64:45). Trója w wykonaniu Elżbiety Mowlik (64:48).

29. minuta – za trzy Maurita Reid (67:48).

30. minuta – jeden celny osobisty w wykonaniu Martyny Koc (67:49). Za dwa celnie rzuciła Jelena Velinović (69:49).

IV kwarta

31. minuta – za trzy Julie McBride (69:52). Tym samym odpowiedziała Rebecca Harris (72:52). Dwa celne osobiste w wykonaniu Anny Bekasiewicz (72:54).

32. minuta – za dwa Maurita Reid (74:54). Również za dwa Tijana Ajduković (76:54).

33. minuta – Za trzy celnie Katarzyna Suknarowska (79:54).

34. minuta – za dwa celnie Rebecca Harris (81:54). Za trzy z kolei Katarzyna Suknarowska (84:54).

35. minuta – za dwa celnie Amisha Carter (84:56). Za dwa ponownie Amisha Carter (84:58).

36. minta – Jeden skuteczny rzut osobisty Chineze Nwagbo, a w odpowiedzi za dwa celnie rzuciła Rebecca Harris (86:59). Dwa celne osobiste w wykonaniu Chineze Nwagbo (86:61). Jeden celny osobisty w wykonaniu Eweliny Gali (86:62).

37. minuta – za dwa Amisha Carter (86:64).

38. minuta – dwa osobiste w wykonaniu Amishy Carter (86:66).

39. minuta – Za dwa Amanda Jackson (88:66). Dwa plus jeden Amisha Carter (88:69).

40. minuta – Za dwa Maurita Reid (90:71). Tym samym odpowiedziała Anna Bekasiewicz (90:71). Mecz zakończyła celnym rzutem za dwa Maurita Reid (92:71).

Pomeczowa wypowiedź trenera Energi Toruń, Elmedina Omanicia

To dopiero piąta kolejka polskiej ligi i dobrze, że udało się wygrać z głównym przeciwnikiem, bowiem liga będzie ciekawa i jest kilka drużyn, które będą walczyć o pozycję od 2 do 4. Nie mówiąc już o tych zespołach, które będą chciały awansować do fazy playoff. Cieszę się z tego, że przedłużyliśmy serię wygranych meczów. Dobrze zagraliśmy w drugiej i trzeciej  kwarcie. Czwartą graliśmy już na luzie, choć nie należy w ten sposób grać z takim przeciwnikiem. Również słabo otworzyliśmy mecz, ale i tak cieszę się, że wygraliśmy to spotkanie – powiedział Elmedin Omanić.

Pomeczowa wypowiedź Amandy Jackson, zawodniczki Energi Toruń

Zrobiliśmy to, co mieliśmy zrobić. Zaczęliśmy mecz bardzo agresywnie, skupiałyśmy się na zwycięstwie, to był nasz cel. Zagraliśmy bardzo dobrze, ale możemy grać jeszcze lepiej. Cieszę się ze zwycięstwa – powiedziała Amanda Jackson.

Pomeczowa wypowiedź trenera Artego Bydgoszcz, Tomasza Herkta

Trudno ocenić dzisiejszy mecz, gdyż nie byliśmy równorzędnym przeciwnikiem dla torunianek. Praktycznie dobrze rozpoczęliśmy zawody, zwłaszcza w pierwszej kwarcie dobrze spisywaliśmy się, podobnie było zresztą w ostatniej. Natomiast wysoka przegrana w drugiej kwarcie de facto zadecydowała o porażce, również trzecia nie przebiegała po naszej myśli. W tej chwili Toruń jest mocniejszym od nas zespołem, stąd taki, a nie inny wynik. Wystarczy spojrzeć na punkty zmienników 37 do 15. Wszystkie zmiany, które dokonał trener Omanić wnosiły coś do gry. W tym elemencie sporo traciliśmy, stąd przekonywujące zwycięstwo zespołu z Torunia. Gratuluję – powiedział Tomasz Herkt.

Pomeczowa wypowiedź Elżbiety Mowlik, zawodniczki Artego Bydgoszcz

Gratuluję zwycięstwa zespołowi z Torunia. Natomiast nasza gra pozostawia wiele do życzenia. Będzie czas na spokojna analizę i mam nadzieję, że będzie lepiej – powiedziała Elżbieta Mowlik.