Trefl Sopot przerywa passę Turowa

Koszykarze PGE Turowa Zgorzelec przegrali po dramatycznej końcówce z Treflem Sopot 74:77 przerywając passę 10 zwycięstw z rzędu. Pomimo porażki zawodnicy ze Zgorzelca pozostali na drugim miejscu w tabeli. Sopocianie tracą do nich już tylko jeden punkt.

Dzisiejsze spotkanie było meczem otwarcia drugiego etapu rozgrywek Tauron Basket Ligi. Tabela została podzielona na dwie części, zgodnie z zajmowanymi pozycjami po rundzie zasadniczej. Turów i Trefl plasują się odpowiednio na drugim i trzecim miejscu. Spotkanie miało być zatem meczem na szczycie. Zawodnicy na szczęście nie zawiedli kibiców i zafundowali im wspaniałe widowisko.

Grająca u siebie ekipa Turowa prowadziła jednym punktem jeszcze na nieco ponad pół minuty przed końcem spotkania. Formą w końcówce popisał się jednak Paweł Leończyk i dał swojej drużynie zwycięstwo w ostatnich sekundach meczu. Emocji nie brakowało jednak od samego początku, o czym świadczy fakt, że najwyższe prowadzenie w tym spotkaniu wyniosło tylko i wyłącznie 8 punktów. W samej czwartej kwarcie natomiast żadna z ekip nie zdystansowała rywala na więcej niż 2 punkty. Prowadzenie w tym spotkaniu zmieniało się dwunastokrotnie. Na uwagę zasługuje także świetna skuteczność obu ekip z linii rzutów wolnych. Goście zaliczyli nawet serię 27 celnych osobistych, którą przerwali dopiero w czwartej kwarcie. Było to zresztą jedyne pudło na 30 prób Trefla w tym spotkaniu. Gospodarze jednak w tej kwestii wcale nie byli gorsi kończąc mecz na skuteczności osobistych 30/35.

Najlepiej punktującym zawodnikiem meczu okazał się Adam Waczyński, który na swoim koncie zgromadził ostatecznie 24pkt. Wśród pokonanych wyróżniał się natomiast Damian Kulig – 16pkt.

PGE Turów Zgorzelec – Trefl Sopot 74:77 (23:24,15:19, 27:19, 9:15)

PGE Turów Zgorzelec: Damian Kulig 16, J.P. Prince 11, Nemanja Jaramaz 11, Ivan Zigeranovic 9, Filip Dylewicz 9, Michał Chyliński 8, Tony Taylor 5, Jakub Karolak 3, Denis Krestinin 2;

Trefl Sopot: Adam Waczyński 24, Sarunas Vasiliauskas 11, Lance Jeter 11, Milan Majstorovic 8, Simas Buterlevicius 8, Paweł Leończyk 8, Yemi Gadri-Nicholson 4, Michał Michalak 2, Marcin Stefański 1