Tenis. Porażki Polaków w Miami, Radwańska i Janowicz poza turniejem

Dzisiejszy dzień nie był udany dla polskiego tenisa. Na twardych kortach w Miami swoje mecze przegrali Agnieszka Radwańska i Jerzy Janowicz. Pogromcami biało–czerwonych okazali się odpowiednio Carla Suarez Navarro i David Goffin.

ATP Miami, 1/16 finału:
David Goffin (Belgia, 19) – Jerzy Janowicz (Polska) 6:4, 6:3

Poniedziałkowe starcie Davida Goffina i Jerzego Janowicza było ich trzecim pojedynkiem na przestrzeni ostatniego roku. W sierpniu 2014 lepszy okazał się łodzianin, zaś przed miesiącem w Marsylii pewne zwycięstwo zanotował Belg.

Dzisiejszy mecz od początku układał się po myśli Goffina. Janowicz już w pierwszym gemie przegrał własny serwis. Podobnym rozstrzygnięciem zakończyło się siódme starcie, a uzyskanego prowadzenia 5:2 rywal nie dał już sobie wyrwać. Polaka stać było tylko na jedno przełamanie, które okazało się niewystarczające.

Druga odsłona była bardziej wyrównana. Choć łodzianin przegrał pierwszego gema, w kolejnym zrewanżował się Belgowi tym samym. Tenisiści toczyli zaciętą batalię do stanu 3:3. Wtedy ponownie klasę pokazał Goffin, który dwukrotnie przełamał Janowicza. Kolejna wygrana partia pozwoliła „20” rakiecie świata na triumf w całym spotkaniu 6:4, 6:3.

WTA Miami, 1/8 finału:
Agnieszka Radwańska (Polska, 7) – Carla Suarez Navarro (Hiszpania, 12) 7:5, 0:6, 4:6

Choć do pojedynku 1/8 finału Isia przystępowała jako faworytka, już pierwszy set pokazał, że Carla Suarez Navarro nie sprzeda tanio skóry. Mimo, że Radwańska przegrywała w pierwszej partii 2:3, to chwilę później stanęła przed szansą na zakończenie seta. Od stanu 5:3 pozwoliła wygrać rywalce dwa gemy, a swojej okazji musiała szukać w nerwowej końcówce. Ostatecznie Polka rozstrzygnęła ją na swoją korzyść i objęła prowadzenie w meczu.

Kolejne partie przyniosły całkowitą dominację Hiszpanki. Szczególnie upokarzająca dla krakowianki była druga odsłona przegrana do zera. W rozstrzygającym secie Isia próbowała nawiązać walkę z rywalką. Dwukrotnie przełamała Suarez Navarro, jednak nieskuteczna gra przy swoim serwisie zdecydowała o porażce biało–czerwonej 4:6.

W kolejnej rundzie przeciwniczką „12” rakiety świata będzie Venus Williams.