TCS w Bischofshofen. Komplet Polaków z awansem, Gangnes nokautuje rywali

Wszyscy reprezentanci Polski przebrnęli kwalifikacje do finałowego konkursu 64. Turnieju Czterech Skoczni w austriackim Bischofshofen. Najlepiej z białoczerwonych zaprezentował się Kamil Stoch, który zajął 21. miejsce. Eliminacje po raz pierwszy w tegorocznym sezonie zdominował Norweg Kenneth Gangnes.

Triumfator dzisiejszych zmagań – Kenneth Gangnes – zmierzy się w finałowym konkursie 64. Turnieju Czterech Skoczni z Severinem Freundem, który zrezygnował ze skoku kwalifikacyjnego. Norweg już w trakcie serii treningowej, pobijając nieoficjalnie rekord skoczni (143.5 m), zaprezentował znakomitą formę. Drugą najlepszą notę uzyskał aktualny lider klasyfikacji generalnej Pucharu Świata – Peter Prevc. Słoweniec przegrał z Norwegiem o zaledwie 0.3 pkt. Czołową trójkę uzupełnił Austriak Michael Hayboeck.

64th Four Hills Tournament64th Four Hills Tournament in Bischofshofen

Awans do środowego konkursu wywalczyli wszyscy reprezentanci Polski. Jako pierwszy z biało-czerwonych na słynnym obiekcie w Bischofshofen pojawił się Andrzej Stękała. Utalentowany zawodnik uzyskał 119 m, wywalczając tym samym pewną kwalifikację. Dwudziestolatek zmierzy się w parze z Niemcem Stephanem Leyhe.

Dawid Kubacki oddał próbę na 122.5 m, wystarczającą do udziału w jutrzejszych zawodach. Skoczek z Nowego Targu będzie miał szanse powalczyć o wejście do finałowego konkursu z gospodarzem zawodów Manuelem Poppingerem. W połowie kwalifikacji na belce startowej pojawił się Stefan Hula, który w dobrym stylu i z dużą bonifikatą za niekorzystne warunki ukończył dzisiejsze zmagania się na 26. pozycji. Podopieczny Łukasza Kruczka zmierzy się z Karlem Geigerem.

Kamil StochDawid Kubacki

W pierwszej serii zobaczymy również Macieja Kota. Polak ze skokiem na odległość 118.5 sklasyfikowany został na 38. miejscu, a za rywala będzie miał Richarda Freitaga. Jako ostatni z Polaków zaprezentował się Kamil Stoch. Dzięki próbie na 124.5 m ulokowany został na 21. lokacie. Przeciwnikiem dwukrotnego mistrza olimpijskiego będzie Czech Jan Matura.

Początek jutrzejszego finałowego konkursu zaplanowano na godz. 17:00.