TCS. Kraft zwycięzcą turnieju, Hayboeck najlepszy w Bischofshofen

Stefan Kraft wygrał 63. Turniej Czterech Skoczni. W ostatnim konkursie imprezy w Bischofshofen Austriak był trzeci ustępując swojemu rodakowi Michaelowi Hayboeckowi i Japończykowi Noriakiemu Kasai. Na 10. miejscu w klasyfikacji końcowej niemiecko – austriackiego czempionatu uplasował się Kamil Stoch.

Spora strata, jaką przed kończącym turniej konkursem miał Michael Hayboeck, została niemal zniwelowana. Austriak ostatecznie stracił do Stefana Krafta zaledwie 6 pkt. W końcowym rozrachunku na najniższym stopniu podium stanął Słoweniec Peter Prevc, który goniącego go Noriakiego Kasai pokonał o 2,4 pkt.

***

63rd Four Hills TournamentNa starcie dzisiejszego konkursu pojawiło się pięciu reprezentantów Polski. Minimalnie gorszy od Dmitrija Wasiljewa okazał się Dawid Kubacki, który zajął 31. miejsce i szóste w gronie szczęśliwych przegranych. Zdecydowanie poniżej oczekiwań wypadli Piotr Żyła, Bartłomiej Kłusek i Aleksander Zniszczoł. Największą niespodzianką był brak awansu do drugiej serii aktualnego mistrza Polski. Jedynym biało – czerwonym, którego mogliśmy oglądać w rundzie finałowej okazał się Kamil Stoch. Dwukrotnego mistrza olimpijskiego sklasyfikowano ostatecznie na 15. pozycji zawodów w Bischofshofen i 10. w klasyfikacji Turnieju Czterech Skoczni.

Prestiżowy czempionat po raz kolejny wygrał Austriak. Tym razem był to Stefan Kraft, u którego niemałe zdenerwowanie wywołał świetnie spisujący się Michael Hayboeck. Dziś lider Pucharu Świata po raz pierwszy w karierze stanął na najwyższym stopniu podium konkursu cząstkowego, jednak nie zdołał odrobić dużej straty, jaka dzieliła go do rodaka w klasyfikacji turnieju.

O nieskutecznej pogoni może również mówić Noriaki Kasai. Choć Japończyk był dzisiaj drugi, w całej niemiecko – austriackiej imprezie musiał uznać wyższość Petera Prevca. Bardzo nieprzyjemny upadek zaliczył Simon Ammann. Szwajcar przewrócił się po lądowaniu na 136 m, po czym twarzą jechał po twardym zeskoku obiektu w Bischofshofen.