TBLK. Katarzynki coraz dalej od medalu

Fatalna czwarta kwarta zadecydowała o porażce Katarzynek. Podopieczne Elmedina Omanicia w ostatniej odsłonie meczu zdobyły tylko 3 pkt. Ostatecznie Energa Toruń przegrała pierwszy mecz walki o brąz z CCC 53:69.

Początek spotkania zdecydowanie należał do polkowiczanek, które prowadziły już 0-9. Pierwsze punkty Energa zdobyła dopiero po 5 min. gry, autorem celnego rzutu była Maurita Reid, która  rywalizację rozpoczęła na ławce rezerwowych. W kolejnych minutach pierwszej kwarty obraz gry niewiele się zmienił – na parkiecie dzielił i rządził zespół CCC.

Torunianki przebudziły się dopiero w drugiej kwarcie. Dobrze spisywała się przede wszystkim Amanda Jackson, która tego dnia miała dobrze nastawiony celownik. To właśnie głównie dzięki Amerykance i wspomnianej już Reid, Katarzynkom udało się wyjść na trzypunktowe prowadzenie – 30-27. Przeciwniczki szybko jednak w odpowiedzi zdobyły 7 punktów z rzędu – ostatecznie zawodniczki schodziły do szatni na przerwę przy stanie  po 34.

Trzecia część meczu była niezwykle wyrównana – kosz za kosz, punkt za punkt. Wynik oscylował wokół remisu. Energa miała jednak spory problem – za pięć fauli z boiska musiała zejść Reid, liderka zespołu. Od tego momentu torunianki miały kłopoty z kreowaniem akcji, szwankowała skuteczność.

Brak rozgrywającej z Jamajki był widoczny przede wszystkim w czwartej kwarcie, kiedy to Katarzynki zdobyły tylko… 3 pkt. Torunianki były bezradne w ataku, niewiele miały też do powiedzenia w obronie. Polkowiczanki, zwłaszcza Nikki Green, często stawały na linii rzutów osobistych. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 53-69 dla CCC.

Rywalizacja o brązowy medal toczy się do dwóch zwycięstw. Kolejny mecz odbędzie się w najbliższą środę w Polkowicach. Ewentualne trzecie spotkanie ponownie zostanie rozegrane w Toruniu.