TBLK. Artego górą w pierwszym starciu

Pierwszą derbową rywalizację koszykarek o awans do finału mistrzostw Polski pomiędzy Artego Bydgoszcz z Energą Toruń wygrały gospodynie 63:56.

Początek meczu w wykonaniu obu drużyn był nerwowy. Jako pierwsze przełamały się torunianki, wykonując skuteczne akcje w ataku. Podopieczne Tomasza Herkta szybko się jednak zmobilizowały i zdobyły, aż 17 punktów z rzędu. Strzelecką niemoc Katarzynek przełamała dopiero Tijana Ajduković, która weszła na parkiet po nie najlepszej grze – najpierw Amber Harris, a potem Agnieszki Fikiel. Pierwsza kwarta zakończyła się wynikiem 18-10 dla Artego.

W drugiej odsłonie na parkiecie było sporo chaosu. Obie drużyny na dużą przerwę schodziły, mając po 10 strat na koncie. Na tablica wyników – po dwóch kwartach widniały liczby 31-25.

Po przerwie zawodniczki się rozrzucały. Akcja za akcję, kosz za kosz – w ataku wyglądało to naprawdę nieźle. Artego nieznacznie powiększało przewagę, po rzucie Darxi Morris było 41-32.

Gdy zegar wskazywał 10 min. do zakończenia meczu różnica między drużynami wynosiła 9 punktów, która po skutecznych akcjach Ajduković i Amandy Jackson szybko stopniała do zaledwie 3 pkt., chwilę później po trójce Aleksandry Pawlak był nawet remis. Wydawało się, że Energa może nawet wyjść na prowadzenie. Wówczas jednak Julie McBride i spółka zabrały się ostro do roboty i ostatecznie to gospodynie cieszyły się ze zwycięstwa.

W półfinałach TBLK gra toczy się do trzech zwycięstw.