TBL: Zwycięstwa gospodarzy na otwarcie ćwierćfinałów!

W pierwszych ćwierćfinałowych meczach Tauron Basket Ligi mężczyzn Anwil Włocławek pokonał u siebie Rosę Radom 83:77, a Turów Zgorzelec nie dał szans AZS-owi Koszalin triumfując we własnej hali 99:66.

Starcie Anwilu z Rosą od mocnego uderzenia rozpoczęli gospodarze. Podopieczni Miliji Bogicevicia wyraźne prowadzenie osiągnęli już w pierwszych pięciu minutach gry. Później do głosu doszli koszykarze z Radomia, którzy przed końcem pierwszej kwarty doprowadzili do wyrównania. Goście nie radzili sobie w strefie obronnej Włocławian. Trafiali za to z obwodu, dzięki czemu pierwszą połowę spotkania zakończyli prowadząc 45:39.

W trzeciej kwarcie nareszcie obudził się Anwil. Solidna gra w ofensywie połączona ze skutecznością Paula Grahama i Jordana Callahana spowodowała, że przed ostatnią odsłoną gospodarze prowadzili różnicą dwóch punktów. Koszykarze Wojciecha Kamińskiego nie zamierzali sprzedać tanio skóry. W końcówce świetnie na parkiecie spisywał się Jakub Dłoniak. To za jego sprawą Rosa jeszcze przed końcem zdołała objąć prowadzenie. Finisz należał już jednak do włocławian, którzy zwyciężając 83:77 objęli prowadzenie w serii 1:0.

W drugim dzisiejszym meczu najmniejszych problemów z pokonaniem AZS-u Koszalin nie miał Turów Zgorzelec. Goście równorzędną walkę z faworytem rozgrywek nawiązali jedynie w pierwszej kwarcie spotkania. Później na boisku rządzili już tylko zgorzelczanie. Druga partia zakończyła się ich zwycięstwem aż 27:7. Wypracowanej przewagi nie oddali do końca, triumfując ostatecznie 99:66.

Anwil Włocławek – Rosa Radom 83:77 (23:23, 16:22, 22:14, 22:18)

Anwil: Callahan 21, Kostrzewski 16, Graham 14, Hajrić 10, Pamuła 9, Sokołowski 7, Mijatović 4, Witliński 2

Rosa: Witka 19, Majewski 13, Dłoniak 11, Lucious 9, Zalewski 6, Łączyński 5, Adams 4, Jeszke 2, Kardaś 0

Stan rywalizacji: 1:0 dla Anwilu

PGE Turów Zgorzelec – AZS Koszalin 99:66 (24:20, 27:7, 25:22, 23:17)

PGE Turów: Prince 18, Chyliński 15, Taylor 15, Kulig 14, Wiśniewski 12, Zigeranović 8, Karolak 8, Stelmach 4, Dylewicz 4, Nikolić 1, Krestinin 0

AZS: Robinson 14, Wołoszyn 11, Harris 10, Dunn 9, Trybański 9, Mielczarek 8, Raczyński 5, Czubak 0, Wrona 0

Stan rywalizacji: 1:0 dla Turowa