TBL. Stelmet i Trefl rozpoczęły od zwycięstwa

Udanie rywalizację w play off Tauron Basket Ligi mężczyzn rozpoczęli koszykarze Stelmetu Zielona Góra i Trefla Sopot. Mistrzowie Polski pokonali we własnej hali Asseco Gdynię 84:66. Sopocianie po wyrównanym meczu zwyciężyli Czarnych Słupsk 77:71.

Od początku rozgrywanego w Zielonej Górze ćwierćfinału na parkiecie dominowali zawodnicy Stelmetu. Podopieczni Mihailo Uvalina rozpoczęli od prowadzenia 11:0. Wspaniała gra Vladimira Dragicevicia (11 pkt. w pierwszej kwarcie) pozwoliła gospodarzom schodzić do szatni przy prowadzeniu 24:12. Asseco notowało stratę za stratą (w całym meczu aż 24), dzięki czemu zielonogórzanie z łatwością powiększali przewagę. Po pierwszej połowie na tablicy widniał wynik 52:25.

W trzeciej i czwartej kwarcie mecz wyraźnie stracił tempo. Stelmet wciąż kontrolował sytuację na parkiecie. Goście zdołali zmniejszyć straty w ostatniej odsłonie, którą wygrali 23:14. Spotkanie zakończyło się ostatecznie zwycięstwem mistrzów Polski 84:66, którzy objęli prowadzenie w rywalizacji 1:0. Najwięcej punktów w barwach zielonogórzan zdobył Vladimir Dragicević – 21. Dwucyfrowe zdobycze zapisali na swoim koncie Christian Eyenga (14) i Łukasz Koszarek (11). W ekipie z Gdyni 18 oczek dla zespołu rzucił Ovidijus Galdikas.

W drugim dzisiejszym meczu Trefl Sopot pokonał u siebie Energę Czarnych Słupsk 77:71. Spotkanie było niezwykle wyrównanie. Gospodarze zdołali wygrać tylko drugą kwartę, jednak na tyle wysoko by skutecznie obronić uzyskane prowadzenie.

Fantastyczny mecz rozegrał w barwach Czarnych Garrett Stutz, zdobywca 29 punktów. Wśród zwycięzców aż pięciu koszykarzy zanotowało dwucyfrową zdobycz. 15 oczkami mógł się pochwalić najlepszy z nich Sarunas Vasiliauskas.

Stelmet Zielona Góra – Asseco Gdynia 84:66 (24:12, 28:13, 18:18, 14:23)

Stelmet: Dragicević 21, Eyenga 14, Koszarek 11, Zamojski 8, Brackins 6, Sroka 6, Chanas 5, Cel 4, Ginyard 4, Cesnauskis 3, Hrycaniuk 2

Asseco: Galdikas 18, Dmitriew 11, Frasunkiewicz 8, Walton 8, Szczotka 6, Seweryn 5, Matczak 4, Żołnierewicz 4, Kowalczyk 2

Stan rywalizacji: 1:0 dla Stelmetu

Trefl Sopot – Energa Czarni Słupsk 77:71 (15:20, 21:9, 16:17, 25:25)

Trefl: Vasiliauskas 15, Jeter 13, Michalak 12, Leończyk 11, Gadri-Nicholson 10, Buterlevicius 9, Waczyński 4, Majstorović 2, Stefański 1, Roszyk 0

Czarni: Stutz 29, Gruszecki 10, Trice 7, Zimmerman 7, Śnieg 6, Mokros 5, Taylor 5, Borowski 2, Jarmakowicz 0

Stan rywalizacji: 1:0 dla Trefla