TBL. Beniaminek postraszył mistrza

Trafienie Vlada-Sorina Moldoveanu zapewniło ekipie PGE Turowa Zgorzelec zwycięstwo nad Polfarmeksem Kutno w meczu kończącym 3. kolejkę Tauron Basket Ligi koszykarzy. W zaciętej końcówce mistrzowie Polski uratowali się przed klęską, wygrywając ostatecznie 91:89.

W drużynie przyjezdnych od pierwszych minut rewelacyjnie radził sobie Kwamain Mitchell. Amerykański rozgrywający rzucał punkt za punktem, dzięki czemu Polfarmex wciąż utrzymywał minimalną przewagę nad Turowem. Osłabieni brakiem Michała Chylińskiego, Łukasza Wiśniewskiego, czy Filipa Dylewicza zgorzelczanie wyraźnie odstawali od rywali, a do szatni schodzili przegrywając 41:49.

W trzeciej kwarcie, dzięki lepszej postawie mistrzów kraju, gościom z Kutna coraz trudniej przychodziło zdobywanie punktów. Nakręceni podopieczni Miodraga Rajkovicia skrupulatnie niwelowali stratę do rywali. Gdy wydawało się, że w miejscowi pójdą za ciosem, kibice zasiadający na trybunach byli świadkami emocjonującej końcówki. Na kilka sekund przed ostatnią syreną skuteczny rzut zza linii 6,75 oddał Moldoveanu, wyprowadzają swój zespół na prowadzenie 91:89. Polfarmex miał jeszcze szansę na odpowiedź, jednak nie zdołał jej wykorzystać i z parkietu musiał zejść pokonany.

PGE Turów Zgorzelec – Polfarmex Kutno 91:89 (27:29, 14:20, 26:20, 24:20)

Turów: Moldoveanu 22, Kulig 16, Collins 14, Karolak 10, Jaramaz 9, Taylor 7, Gospodarek 7, Nikolić 4, Zigeranović 2.

Polfarmex: Mitchell 38, Bartosz 12, Johnson 11, Grochowski 7, Batka 7, Jakóbczyk 6, Wołoszyn 5, Malczyk 3.