Premier League: Szlagier na remis

Manchester United zremisował z Chelsea Londyn 1:1 w szlagierowym spotkaniu 9. kolejki Premier League. Derby Angli nie rozczarowały, a kibice którzy zdecydowali się przyjść w niedziele na Old Trafford nie mogli narzekać na brak emocji. Drużynę Louis’a van Gaala przed porażką w doliczonym czasie gry uratował Robin van Persie.

Od początku spotkania to United było stroną dominującą. Nie da się wyróżnić jednego zawodnika Czerwonych Diabłów albowiem w „Teatrze marzeń” w końcu było widać, że gra drużyna. Każdy walczył za każdego. W 6. minucie piłkę w polu karnym dostał Robin van Persie. Holender błyskawicznie obrócił się i oddał strzał, który został jednak zablokowany.

Najlepszą okazje w pierwszej połowie miał van Persie. Były snajper Arsenalu dostał piłkę otwierającą drogę do bramki, ale z pojedynku z Thibaut Courtoisem lepszy okazał się bramkarz gości. Chelsea była lekko schowana na własnej połowie i skupiała się na przyjęciu rywala. Groźnie zaatakowała dopiero trzy minuty przed końcem regulaminowego czasu gry. Oscar wypatrzył w polu karnym Didiera Drogbe, ale jego strzał zmierzał prosto w Davida De Geę.  United w  pierwszej połowie miało wyraźną przewagę, ale bramki nie padły.

Diametralna zmiana przyszła wraz z rozpoczęciem drugiej części spotkania. To Chelsea przeważała i była groźniejsza. Piłkarze w czerwonych strojach nie wzieli na poważnie sytuacji „sam na sam” Edena Hazarda i zamiast skupić się na dobrej obronie, myślami byli chyba jeszcze w szatni. Czerwone Diabły zapłaciły srogą cene za rozkojarzenie w szykach obronnych. Z rzutu rożnego na krótki słupek dograł  Cesc Fabregas, tam odnalazł się Didier Drogba i głową skierował piłkę do bramki.

The Blues po strzelonym golu całym zespołem cofnęli się na swoją połowę i kontrowali. Manchester nie przypominał walecznej drużyny z pierwszej połowy. W 79. minucie znów przed szansą stanął van Persie, ale kapitalnie interweniował Courtois. Ataki United się zazębiały, ale o klarownej okazji zawodnicy van Gaala mogli zapomnieć. W doliczonym czasie gry drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymał Branislav Ivanović. Próby zawodników van Gaala w końcu się opłaciły. W czwartej minucie doliczonego czasu gry wreszcie skuteczny był Robin van Persie, który wykorzystał niefortunne odbicie piłki przez Courtoisa. Mecz zakończył się wynikiem 1:1, i niewątpliwie jest to lepszy wynik dla gospodarzy.

Manchester United – Chelsea Londyn 1:1

R. van Persie 90′ – D. Drogba 53′

Man Utd: David de Gea – Luke Shaw, Marcos Rojo, Chris Smalling, Rafael da Silva, Daley Blind, Angel di Maria, Juan Mata (67′ James Wilson), Marouane Fellaini, Adnan Januzaj, Robin van Persie.

Chelsea: Thibaut Courtois – Branislav Ivanović, Gary Cahill, John Terry, Filipe Luis, Cesc Fabregas, Nemanja Matić, Willian (90+3′ Kurt Zouma), Oscar (67′ John Obi Mikel), Eden Hazard (89′ Andre Schuerrle) Didier Drogba.