Świetna inauguracja Jagiellonii

Piłkarze z Białegostoku pozostają niepokonanymi w ekstraklasie. W piątek odnieśli zwycięstwo nad osłabioną Cracovią. Przed rozpoczęciem meczu kontuzji doznał jej napastnik Dawid Nowak (zastąpił go Deniss Rakels).

W ataku krakowskiego zespołu zabrakło też Dariusza Zjawińskiego, ale był on na murawie. Trener „Pasów” Robert Podoliński po dwóch porażkach jego podopiecznych zdecydował się na zmianę taktyczną. Wspomnianego zawodnika ustawił na prawym skrzydle.

Przez pierwsze 25 minut częściej przy piłce byli goście. Nie mieli oni jednak wielu sytuacji podbramkowych, a gola zdobyli po kuriozalnej akcji. Po prostopadłym podaniu Adama Marciniaka piłka trafiła do Łukasza Zejdlera. Stało się tak po zderzeniu Filipa Modelskiego z Sebastianem Maderą. Piłkę w siatce umieścił Deniss Rakels.

Po stracie gola inicjatywę przejęła Jagiellonia, która przed przerwą miała dwie idealne okazje do wyrównania. W obu „antybohaterem” był Mateusz Piątkowski. W 45. minucie nie potrafił z kilku metrów pokonać Krzysztofa Pilarza, a w doliczonym czasie gry uderzył piłkę w słupek.

Po zmianie stron trwał napór ekipy z Białegostoku. W 56. minucie Rafał Grzyb podał do Macieja Gajosa. Ten wykorzystał złe ustawienie obrońców i z 18 metrów uderzył nie do obrony. W 64. minucie mogło być 2:1, ale po strzale Madery piłka odbiła się od poprzeczki.

Cracovia miała też kilka okazji, aby przechylić losy spotkania na swoją korzyść, jednak gola zdobyli rywale. W 87. minucie wychowanek Hutnika Nowa Huta, Michał Pazdan dopadł piłki, która odbiła się od słupka i umieścił ją w siatce.

Jagiellonia Białystok – Cracovia Kraków 2:1 (0:1)

Maciej Gajos (56), Michał Pazdan (87) – Deniss Rakels (25),

Jagiellonia Białystok: Jakub Słowik – Filip Modelski (59. Michał Pazdan), Sebastian Madera, Marek Wasiluk, Radosław Jasiński – Maciej Gajos, Patryk Tuszyński, Rafał Grzyb, Dani Quintana, Nika Dżalamidze (74. Jan Pawłowski) – Mateusz Piątkowski (65. Przemysław Frankowski).

Cracovia Kraków: Krzysztof Pilarz – Bartosz Rymaniak, Mateusz Żytko, Paweł Jaroszyński – Dariusz Zjawiński (68. Bartłomiej Dudzic), Damian Dąbrowski, Adam Marciniak, Marcin Budziński, Łukasz Zejdler (77. Krzysztof Nykiel) – Mateusz Cetnarski (57. Sebastian Steblecki), Deniss Rakels.