Surowa lekcja po mistrzowsku

Po pięciu kolejkach w Primera Division oprócz Barcelony i Walencji na czele tabeli znajdowała się jeszcze rewelacyjna Sevilla z Grzegorzem Krychowiakiem. Dzisiejsze starcie z Atletico Madryt przerwało jednak doskonałą passę Andaluzyjczyków i pokazało, że do najlepszych jeszcze im w Hiszpanii troszkę brakuje.

Andaluzyjczycy w składzie z Grzegorzem Krychowiakiem (rozegrał cały mecz) przegrali w Madrycie 0:4 z broniącym tytułu zespołem Atletico i spadli na czwarte miejsce w tabeli. Mistrzowie Hiszpanii objęli pozycję wicelidera ekstraklasy z 14 punktami.

Do siatki Sevilli, która przegrała w tym sezonie po raz pierwszy, trafiali Koke (w 19. minucie), Saul Niguez (42.), a także rezerwowi Raul Garcia (z rzutu karnego, 83.) oraz w końcówce meczu Raul Jimenez.

Atletico Madryt  Sevilla FC 4:0 (2:0)
Koke 19′, Saul 42′, Raul Garcia (k.) 83′, Raul Jimenez 89′

Atletico Madryt: Moya – Juanfran, Miranda, Godin, Ansaldi – Gabi (46′ Raul Garcia), Tiago, Koke, Turan – Saul (66′ Griezmann) – Mandzukić (74′ Raul Jimenez).

Sevilla: Beto – Diogo, Pareja, Kołodziejczak (46′ Banega), Tremoulinas – Krychowiak, M’Bia, Carrico – Vidal, Bacca, Vitolo (46′ Denis Suarez).