Superpuchar Niemiec. Wolfsburg triumfuje po rzutach karnych, 72. minuty Lewandowskiego

Piłkarze VfL Wolfsburg zdobyli Superpuchar Niemiec. Do wyłonienia zwycięzcy potrzebny był konkurs rzutów karnych, w których Wilki pokonały Bayern Monachium 5:4. 72. minuty na boisku spędził Robert Lewandowski.

Lewandowski wyszedł na boisko w podstawowej jedenastce i na placu gry pozostał do 72. minuty. Wówczas w jego miejsce pojawił się Rafinha. Snajper Bawarczyków mógł zdobyć bramkę w 49 minucie. Nasz reprezentant nie trafił czysto w piłkę, ale chwilę potem do siatki Wolfsburga ostatecznie wpakował ją Arjen Robben. Zdobywcy Pucharu Niemiec wyrównali dosłownie w ostatniej chwili. W 89. minucie bramkę na wagę remisu zdobył Nicklas Bendtner. O zwycięstwie w tym starciu musiały więc zadecydować rzuty karne. Lepiej wykonywali je gracze Wilków. Jedynym zawodnikiem, który nie wykorzystał jedenastki okazał się Xabi Alonso. Uderzenie pomocnika zespołu z Monachium obronił Koen Casteels. To dało Wolfsburgowi wygraną 5:4.

VfL Wolfsburg vs FC Bayern Munich

W obu ekipach kibice mogli obejrzeć nowych zawodników. W Bayernie w oficjalnym spotkaniu zadebiutowali: pozyskany z Juventusu Turyn Arturo Vidal oraz były gracz Szachtara Donieck Douglas Costa. W ekipie zdobywców Superpucharu wystąpił Max Kruse, który w ubiegłym sezonie reprezentował barwy Borussii Moenchengladbach.