Superpuchar Hiszpanii dla Atletico!

Atletico Madryt nie zwalnia tempa. Po zdobyciu tytułu mistrza Hiszpanii podopieczni Diego Simeone wygrali rywalizację o Superpuchar, pokonując w dwumeczu swojego rywala zza miedzy- Real. Po pierwszym meczu na Santiago Bernabeu, zakończonym remisem 1:1, w rewanżu Na Vicente Calderon gospodarze wygrali 1:0 po bramce Mario Mandzukicia. Królewscy kończyli mecz w osłabieniu po czerownej kartce dla Luki Modricia.

Starcie o krajowy Superpuchar było dla Los Colchoneros okazją do rewanżu za przegrany 1:4 po dogrywce finał Ligi Mistrzów sezonu 2013/2014. Trener Realu Carlo Ancelotti zaskoczył, sadzając na ławce rezerwowych Cristiano Ronaldo. Simeone desygnował zaś do gry od pierwszej minuty Antoina Griezmanna oraz Tiago Mendesa.

Już w 2. minucie gospodarze objęli prowadzenie. Daleko piłkę wybił Moya, fatalnie zachował się Varane, który pozwolił, aby futbolówka dotarła do Griezmanna. Francuz zagrał do Mandzukicia, a ten nie miał kłopotów z pokonaniem Ikera Casillasa.  Stracony gol zszokował gości, a na boisku zaczęło iskrzyć. W efekcie w 26. minucie na trybuny odesłany został Diego Simeone, który wyrażał swoje niezadowolenie z postawy arbitra liniowego. Bez szkoleniowca przy linii bocznej Atletico straciło nieco koncept gry, zaś do głosu doszli Królewscy, jednak do przerwy nie zdołali zaskoczyć defensywy rywali.

Ancelotii widząc brak skuteczności w ataku swojej drużyny od 46. minuty desygnował na boisko Cristiano Ronaldo. Świetną okazję jako pierwsi stworzyli sobie jednak Los Colchoneros. Najpierw w poprzeczkę trafił Raul Garcia, a piłkę z głowy dobijającego ją Mandzukicia zdołał zgarnąć Casillas. Real w dalszym ciągu nie potrafił przedrzeć się pod bramkę przeciwnika. Wejście Ronaldo niezbyt pomogło drużynie. Podopieczni Diego Simeone od czasu do czasu próbowali szybkich kontrataków, czym siali zamęt w defensywie Królewskich. Gracze Ancelottiego bili głową w mur, a wyrazem ich frustracji i bezradności okazała się czerwona kartka, którą już w doliczonym czasie gry ujrzał Luka Modrić. Atletico Madryt wygrało z Realem 1:0, z w dwumeczu 2:1 i zdobyło pierwsze trofeum w tym sezonie- Superpuchar Hiszpanii.

Atletico Madryt – Real Madryt 1:0 (1:0)

Bramka: Mandzukić 2′

Pierwszy mecz: 1:1

Składy:

Atletico Madryt: Moya – Juanfran, Godin, Miranda, Siqueira – Tiago, Gabi – Koke, Griezmann (73′ Jimenez), Raul Garcia (90′ Saul) – Mandzukić (85′ Cristian Rodriguez).

Real Madryt: Casillas – Carvajal, Varane, Ramos, Coentrao (70′ Marcelo) – Alonso, Kroos (46′ Ronaldo), Modrić – Bale, Benzema, James (65′ Isco).

Żółte kartki: Tiago, Koke, Griezmann, Raul Garcia (Atletico) oraz Modrić, Alonso, Isco, Sergio Ramos, Cristiano Ronaldo (Real).

Czerwona kartka: Modrić /90+1′, za drugą żółtą/ (Real).

Sędzia: Fernandez Borbalan.