Stelmet wciąż bez zwycięstwa w Pucharze Europy

Koszykarze Stelmetu Zielona Góra przegrali swoje trzecie spotkanie w fazie grupowej Pucharu Europy. Tym razem wicemistrzowie Polski ulegli we własnej hali Buducnostowi Podgorica 76:90.

Pierwsza kwarta przyniosła niezwykle zaciętą rywalizację między dwoma zespołami. Koszykarze z Winnego Grodu zdołali uzyskać czteropunktową przewagę (9:5), jednak na odpoczynek schodzili przegrywając 16:17. Atutem przyjezdnych były rzuty z dystansu. Problemy ze wstrzeleniem się zza linii 6,75 m mieli natomiast Steve Burtt i Daniel Johnson. Mimo to goście wciąż nie potrafili zbudować wyraźnej przewagi nad Stelmetem. Udało im się to dopiero w końcówce pierwszej połowy. Ostatnie minuty drugiej kwarty zwyciężyli w stosunku 9:2, czego efektem był rezultat 47:34 dla ekipy z Czarnogóry.

Po przerwie sytuacja niewiele się zmieniła. Przyjezdni kontrolowali wydarzenia na parkiecie. W pewnym momencie osiągnęli nawet 17 oczek przewagi, jednak przed decydującą częścią meczu zielonogórzanie wyraźnie zaczęli grać lepiej. Było to efektem przewinienia technicznego w wykonaniu Vladimira Dasicia, który musiał usiąść na ławce. Na wyróżnienie w składzie wicemistrzów Polski zasłużyli Adam Hrycaniuk i Chevon Troutman. W czwartej kwarcie prowadzenie Buducnostu stopniało do 6 punktów. Po chwili rywale wrzucili jednak drugi bieg i pewnie wygrali 90:76.

W tabeli grupy F Stelmet plasuje się na ostatnim miejscu. Do tej pory podopieczni Andrzeja Adamka przegrali wszystkie mecze w europejskich pucharach.

Stelmet Zielona Góra – Buducnost Voli Podgorica 76:90 (16:17, 18:30, 25:22, 17:21)

Stelmet: Hrycaniuk 13, Cel 12, Troutman 12, Koszarek 11, Burtt 11, Hosley 7, Kucharek 4, Johnson 4, Zamojski 2, Chanas 0.

Buducnost: Reynolds 17, Sehović 17, Planinić 16, Subotić 11, Cook 10, Sheehey 8, Dasić 5, Vitkovac 3, Capin 3, Popović 0.