Ekstraklasa. Sprawiedliwy remis w Kielcach

Korona Kielce zremisowała na Kolporter Arenie z Zawiszą Bydgoszcz 2:2. W meczu nie brakowało spięć oprócz czterech goli oglądaliśmy również dwie czerwone kartki.

Mecz otworzyła bramka Piotra Malarczyka. Młody obrońca dostał piłkę od Oliviera Kapo i kropnął mocno z woleja. Grzegorz Sandomierski nie miał szans na dobrą interwencję. 1:0! W odpowiedzi strzelał Rafael Porcellis. Niestety dla gości niecelnie. Później jeszcze próbował Michał Masłowski, ale znów pudłował. Gospodarze mogli podwyższyć prowadzenie, ale tym razem w sytuacji sam na sam popisał się Grzegorz Sandomierski. Kiedy kibice na stadionie w Kielcach wyczekiwali gwizdka kończącego pierwszą połowę, wyrównującą bramkę zdobył Zawisza. Z dośrodkowaniem z rzutu rożnego poradzili sobie defensorzy złocisto-krwistych. Zrobili to jednak na tyle niefrasobliwie, że wybita piłka trafiła do Masłowskiego. Zawodnik z Bydgoszczy nie namyślając się zbyt długo oddał strzał w kierunku bramki. 1:1!

Goście tuż po przerwie zdobyli kolejną bramkę. W pole karnę piłkę dorzucił Wagner, wybijać próbował Radek Dejmek, ale tą interwencją wyprowadził przyjezdnych na prowadzenie. W 53. minucie Sebastian Ziajka dostał drugą żółtą kartkę i osłabił swój zespół. Goście grając w dziesiątkę tylko 9. minut potrafili bronić dobrego rezultatu. Wyrównujące trafienie po podaniu Nabila Aankoura zaliczył Oliver Kapo. 10. minut później szansę na powiększenie swojego bramkowego dorobku miał Kapo, jednak w doskonałej sytuacji Francuz nie zdołał uderzyć celnie. W 77 minucie ilościowy stan meczu wyrównał się, albowiem za faul, czerwoną kartkę (w konsekwencji dwóch żółtych) zobaczył Kyryło Petrow. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie i Korona zremisowała z Zawiszą 2:2.