Soczi 2014. Podsumowanie trzeciego dnia igrzysk

Pierwszy hymn Polski na ziemi rosyjskiej podczas tegorocznych igrzysk olimpijskich to najważniejsze wydarzenie trzeciego dnia olimpiady dla wszystkich kibiców z naszego kraju. Ponadto bezwzględna dominacja Holendrów w łyżwiarstwie szybkim na dystansie 500 m, pierwsze medale dla Francji zdobyte w biathlonie oraz obrona olimpijskiego tytułu Niemki, Marii Hoefl-Riesch w superkombinacji alpejskiej.

Mazurek Dąbrowskiego…KAmil-Stoch1
Na szyi Kamila Stocha zawisł dzisiaj złoty medal igrzysk olimpijskich! Cała Polska wstrzymała oddech podczas hymnu, który tak pięknie w dwóch zwrotkach rozbrzmiał na rosyjskiej ziemi. Nasz Superkamilo- jak nazwał go wczoraj włoski komentator, nie krył swojej wielkiej radości. Wszyscy kibice są bardzo dumni z polskiego orła i już czekają na sobotnie zawody na dużej skoczni.

holendrzy-sochi-2014Holenderscy terminatorzy…
W biegu panczenistów na 500 metrów całe podium przypadło Holendrom. Złoty medal zdobył Michel Mulder drugi ze stratą 0,1 s był Jan Smeekens a na najniższym stopniu podium stanął bliźniak mistrza olimpijskiego Ronald Mulder. Z polskich reprezentantów Artur Waś zajął wysoką, dziewiątą pozycję, a debiutujący na igrzyskach Artur Nogal ukończył zawody na 36 miejscu.

Król Bjoerndalen tuż za podium…biathlon-sochi-2014
Biathlonowy wyścig pościgowy mężczyzn na 12,5 km wygrał Francuz Martin Fourcade. Drugie miejsce zajął Czech, Ondrej Moravec ze stratą 14 sekund do zwycięzcy. Na najniższym stopniu podium stanął drugi z Francuzów, Jean Guillaume Beatrix. Sobotni tryumfator sprintu, Ole Einar Bjoerndalen zajął dzisiaj czwarte miejsce i przegrał medal o 1,7 sekundy. Polacy po słabym występie w sobotnim sprincie nie zakwalifikowali się do dzisiejszych zawodów.

sochi-21041Złoty medal w superkombinacji dla Niemki…
Maria Hoefl-Riesch obroniła tytuł mistrza olimpijskiego z Vancouver w superkombinacji alpejskiej kobiet. Niemka po zjeździe zajmowała piątą pozycję jednak w slalomie pokazała prawdziwą klasę wyprzedzając wszystkie rywalki. Drugie miejsce ze stratą 0,4 sek. do zwyciężczyni, zajęła Austriaczka Nicole Hosp. Na najniższym stopniu podium stanęła prowadząca na półmetku zawodów Julia Mancuso, która straciła do Hoefl-Riesch 0,53 sek. Karolina Chrapek po dobrym występie w drugiej części zawodów ostatecznie ukończyła rywalizację na 17. pozycji.