Skoki narciarskie. Pilch o krok od medalu mistrzostw świata juniorów

Niewiele zabrakło Tomaszowi Pilchowi do wywalczenia medalu w indywidualnym konkursie mistrzostw świata juniorów. Polak zajął 4. pozycję i przegrał miejsce na podium o 0,2 pkt.

W szwajcarskim Kanderstegu po raz kolejny objawić miał się talent, który wybuchł na początku bieżącego sezonu. Tomasz Pilch najpierw zachwycał w Pucharze Kontynentalnym, a w ostatnią niedzielę sięgnął po swój pierwszy punkt w Pucharze Świata. Na mistrzostwa świata juniorów jechał jako kandydat do medalu.

Na półmetku zawodów wszystko przebiegało zgodnie z planem. Siostrzeniec Adama Małysza plasował się na trzeciej pozycji wśród bardziej doświadczonych zawodników. Wyprzedzał go będący w rewelacyjnej formie Norweg Marius Lindvik i Niemiec Constantin Schmid. Polak miał 3,9 pkt. przewagi nad czwartym Austriakiem Clemensem Leitnerem.

Tej zaliczki nie udało się mu utrzymać. Pilch nie powtórzył skoku z pierwszej serii, kiedy to lądował poza granicą 100 m, a odległość 93 m wystarczyła do zajęcia czwartej lokaty. Medal przegrał o 0,2 pkt. Zwyciężył Lindvik ze sporą przewagą nad Schmidem.

W finałowej serii znaleźli się wszyscy biało-czerwoni. 22. był Paweł Wąsek, 23. Bartosz Czyż, a 29. Kacper Juroszek.