Skoki narciarskie. Kamil Stoch po raz siódmy mistrzem Polski

Kamil Stoch po raz siódmy w karierze wywalczył tytuł indywidualnego mistrza Polski. Skoczek z Zębu nie dał większych szans drugiemu w konkursie Dawidowi Kubackiemu oraz trzeciemu Stefanowi Huli.

Kamil Stoch nie miał sobie równych. Zarówno w pierwszej (140 m), jak i w drugiej serii zawodów (134.5 m) lądował zdecydowanie najdalej. Trzykrotny mistrz olimpijski wywalczył tym samym swój siódmy w karierze tytuł indywidualnego mistrza Polski. Drugiego w środę Dawida Kubackiego (136 m i 119 m) wyprzedził aż o ponad trzydzieści jeden punktów. Na najniższym stopniu podium stanął Stefan Hula (126.5 m i 121.5 m).

Zmagania na Wielkiej Krokwi bez medalu zakończyli pozostali podopieczni trenera Stefana Horngachera. Czwarte miejsce zajął Maciej Kot (126.5 m i 120.5 m), piąty był Jakub Wolny (124.5 m i 119.5 m), zaś dopiero na szóstej pozycji uplasował się Piotr Żyła (117 m i 127.5 m). O tak „niskiej” lokacie aktualnego wicelidera klasyfikacji generalnej Pucharu Świata zadecydowała pierwsza próba.

Mistrzostwa Polski były tradycyjnie próbą generalną przed rozpoczynającym się 29 grudnia (sobota) 67. Turniejem Czterech Skoczni. Wówczas na Schattenbergschanze (HS 137) w Oberstdorfie rozegrane zostaną kwalifikacje do niedzielnego konkursu. Przypomnijmy, że dwie poprzednie edycje wygrał Kamil Stoch.