Short track. Natalia Maliszewska wicemistrzynią świata!

Nie udało się na igrzyskach olimpijskich, jednak medal światowej imprezy wreszcie powędrował w ręce Natalii Maliszewskiej. Polka była druga na dystansie 500 m podczas trwających w Montrealu mistrzostw globu.

W tej samej konkurencji na igrzyskach w Pjongczangu Natalia Maliszewska była 11. Teraz stanęła przed kolejną szansą, by przejść do historii. Biało-czerwoni jeszcze nigdy nie stawali na podium mistrzostw świata. Lepsze wyniki zdarzały się im na Starym Kontynencie, gdzie kilka krążków wywalczyła siostra Natalii – Patrycja Maliszewska.

Montreal od zawsze był szczęśliwy dla Polki. W 2015 roku była tutaj druga w zawodach Pucharu Świata. Teraz biła się, by taki wyczyn uzyskać na mistrzostwach. W drodze do finału jej wyższość musiała uznać jedna z faworytek Chinka Li Jinyu.

W decydującym wyścigu Maliszewska była druga. Przegrała tylko z mistrzynią olimpijską z Pjongczangu na 1500 m Choi Min-jeong. Piąta była inna faworytka Kim Boutin.