Serie A. Zwycięstwa faworytów

Za nami 24 kolejka Serie A. Swoje spotkania wygrały trzy pierwsze drużyny tabeli. Prowadzi Juventus, który ma 63 punkty na koncie. Drugie miejsce zajmuje Roma – traci do lidera dziewięć punktów ale ma jeszcze zaległy mecz do rozegrania. Tuż za drużyną ze stolicy Włoch plasuje się Napoli.

Juventus – Chievo Verona 3:1
Asamoah 17’, Marchisio 29’, Llorente 58’ – Caceres 51’ (o.g)
Lider Seria A pewnie pokonał przedostatnią drużynę ligi. Pierwsza bramkę – po podaniu Llorente – strzelił Asamoah. W 29 minucie podwyższył Marchisio – Agazzi po uderzeniu Pirlo z rzutu wolnego wybił futbolówkę przed siebie, do piłki dobiegł Marchisio i z kilku metrów wpakował ją do siatki. W 51 minucie Lichsteiner fatalnie wybił w polu karnym – Szwajcar trafił w Caceresa, piłka odbiła się od Urugwajczyka i wpadła do bramki. Kilka minut później Stara Dama odpowiedziała. Llorente po wrzutce Pirlo trafił do bramki. Juventus wygrywa i utrzymuje dziewięć punktów przewagi nad drugą w tabeli Romą.

Sassuolo – Napoli 0:2
Dzemaili 37’, Insigne 56’
Na prowadzenie gości wyprowadził Dzemaili, który mierzonym strzałem trafił do siatki. W 56 minucie podwyższył Insigne, Włoch wpadł z piłką w pole karne i przepięknym, techicznym uderzeniem pokonał Pegolo. Piłkarze Napoli mieli apetyt na podwyższenie wyniku. Probowali – Pandev, Insigne, Dzemaili i Mertens ale zawsze na posterunku stał fenomenalny Pegolo. Napoli zajmuje trzecie miejsce w lidze.

Roma – Sampdoria 3:0
Destro 44’, 57’, Pjanić 54’,
W 27 minucie pierwszą groźną akcję przeprowadzili zawodnicy AS Romy – Gervinho przelobował Da Costę jednak w ostatniej chwili piłkę z linii bramkowej wybił defensor gości. Chwilę później po świetnym dośrodkowaniu Florenziego w piłkę w doskonałej sytuacji nie trafia Destro. Gospodarze atakowali jednak zawsze świetnymi interwencjami popisywał się Da Costa. Pod koniec pierwszej połowy po dośrodkowaniu Destro strzałem głową otworzył wynik spotkania. W 54 minucie Pjanić perfekcyjnie wykonał rzut wolny! Roma – Sampdoria 2:0! Trzy minuty później Destro ustalił wynik spotkania. Roma po emocjonującym spotkaniu wygrywa i nadal zajmuje drugie miejsce w Serie A.