Serie A. Zieliński z asystą; niesamowita seria Juve

Piotr Zieliński zaliczył fantastyczną asystę w spotkaniu z Bologną, przyczyniając się do czwartego z rzędu zwycięstwa Empoli (3:2). Cały mecz w bramce Romy rozegrał Wojciech Szczęsny (wygrana z Genoą 2:0). Siódmą kolejną wygraną zaliczyli piłkarze Juventusu Turyn, którzy  odzyskali formę i blask.

Bologna-EmpoliPiotr Zieliński, przebywający na wypożyczeniu w Empoli FC (z Udinese Calcio), na dobre zadomowił się w pierwszej jedenastce drużyny prowadzonej przez Marco Giampaolo. Polak zanotował kapitalną asystę przy golu Massimo Maccarone, który trafił na 2:1. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 3:2, a cegiełkę do zwycięstwa dołożył także Łukasz Skorupski, który notuje dobre występy w bramce Azzurich. Empoli zadziwia swoją formą. Dzięki dobrej postawie w ostatnich tygodniach drużyna ta awansowała na 8. pozycję w tabeli.

Fiorentina vs Chievo90 minut między słupkami w barwach Romy zanotował Wojciech Szczęsny. Rzymianie pokonali u siebie Genoę 2:0. Wynik spotkania otworzył Alessandro Florenzi, a w końcówce kolejne trafienie dołożył Sadiq Umar. Szczęsny nie popełnił żadnego rażącego błędu. To jego drugie spotkanie z rzędu z czystym kontem.

Carpi FC vs Juventus FCSiódme zwycięstwo z kolei odnieśli piłkarze Juventusu Turyn. Gościnni dla Starej Damy okazali się zawodnicy beniaminka – Carpi FC. Mimo, że to oni pierwsi wyszli na prowadzenie, szybko na ziemię sprowadził ich Mario Mandzukić. Chorwat jeszcze przed przerwą dorzucił kolejną bramkę i wszystko zmierzało w dobrym kierunku. Tuż po przerwie do siatki trafił Paul Pogba i nawet samobójcze trafienie Loenardo Bonucciego nic już nie zmieniło. Mistrzowie Włoch zajmują 4. miejsce ze stratą zaledwie trzech oczek do liderującego Interu Mediolan. Ci z kolei niespodziewanie ulegli na własnym stadionie Lazio Rzym 1:2.

W minionej kolejce na boisku nie pojawił się Kamil Glik. Obrońca Torino przesiedział na ławce rezerwowych przegrane 0:1 spotkanie z Udinese Calcio.