Serie A. Szczęsny z mistrzostwem, Milik z golem

Niespodzianki w Rzymie nie było. Juventus Turyn po bezbramkowym remisie z zespołem Eusebio Di Francesco zapewnił sobie 34. w historii klubu mistrzostwo Włoch. Całe spotkanie i czyste konto w barwach Starej Damy zaliczył Wojciech Szczęsny. Z bardzo dobrej strony zaprezentował się również Arkadiusz Milik, który zaledwie minutę po wejściu na boisku zdobył gola, a jego Napoli pokonało w delegacji Sampdorię 2:0.

Juventusowi do pełni szczęścia brakowało jednego punktu w dwóch ostatnich kolejkach sezonu 2017-2018. Cel udało się zrealizować już w Rzymie, gdzie podopieczni Massimiliano Allegriego bezbramkowo zremisowali z miejscową Romą. Swoją cegiełkę do sukcesu dołożył Wojciech Szczęsny, który po raz siedemnasty stanął między słupkami w bieżących rozgrywkach Serie A i znów cieszył się z czystego konta. Należy jednak przyznać, że na przestrzeni całego meczu nasz rodak nie miał zbyt wiele pracy, ale kiedy trzeba było, spisywał się bez zarzutu.

Dla Starej Damy było to siódme z rzędu, a trzydzieste czwarte w historii klubu mistrzostwo Włoch. Ekipa z Turynu nieprzerwanie rządzi na ligowym podwórku od 2012 roku.

Na drugim miejscu rozgrywki Serie A zakończy natomiast Napoli. Drużyna dowodzona przez trenera Maurizio Sarriego wygrała na wyjeździe z Sampdorią 2:0, oba gole zdobywając w ostatnich dwudziestu minutach spotkania. Wynik otworzył Arkadiusz Milik, który zaledwie sześćdziesiąt sekund po wejściu z ławki rezerwowych popisał się kapitalnym technicznym strzałem zza pola karnego, nie dając żadnych szans bramkarzowi rywala. Dla snajpera Azzurrich było to czwarte trafienie w obecnej kampanii ligowej. Chwilę później gospodarzy dobił „główką” Raul Albiol.

Na Stadio Luigi Ferraris – oprócz Milika – wystąpiło jeszcze czterech reprezentantów Polski. W pełnym wymiarze czasowym zagrali Bartosz Bereszyński, Karol Linetty oraz po przeciwnej stronie boiska – Piotr Zieliński. W końcówce meczu murawę opuścił z kolei Dawid Kownacki.