Serie A. Szczęsny wpuścił trzy gole; Juve pewnie zmierza po tytuł

Wojciech Szczęsny aż trzykrotnie musiał wyciągać piłkę z siatki w spotkaniu 33. kolejki Serie A. Jego Roma zremisowała na wyjeździe z Atalantą Bergamo 3:3. Zwycięstwa odniosły drużyny Kamila Glika i Jakuba Błaszczykowskiego. Coraz bliżej scudetto jest Juventus Turyn. Stara Dama wykorzystała potknięcie Napoli (0:2 z Interem Mediolan) i sama wygrała przed własną publicznością z Palermo 4:0.

Walcząca o Ligę Mistrzów Roma zremisowała z Atalantą Bergamo 3:3. W podstawowym składzie na boisku pojawił się Atalanta Bergamo vs AS RomaWojciech Szczęsny. Drużyna Polaka weszła w spotkanie zdecydowanie lepiej i już w 27. minucie prowadziła 2:0. Najpierw płaskim strzałem z jedenastu metrów Marco Sportiellego pokonał Lucas Digne, po czym do siatki uderzeniem tuż przy słupku trafił Radja Nainggolan. Następnie do głosu doszli jednak gospodarze, którzy zdołali doprowadzić do remisu. Marco D’Alessandro wykorzystał niepewne zachowanie defensywy rywali i z łatwością umieścił piłkę w siatce. Chwilę później Marco Boriello wyskoczył najwyżej w polu karnym po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i celną główką wyrównał stan meczu.

Zaledwie pięć minut po przerwie Szczęsny wyciągał futbolówkę z bramki po raz trzeci. Katem ponownie okazał się być Boriello, który bez skrupułów wykorzystał nieporadność bloku defensywnego Romy. Wynik strzałem ze skraju szesnastki ustalił legendarny Francesco Totti.

Roma zajmuje 3. miejsce z czterema punktami przewagi nad czwartym Interem Mediolan.

***

Bologna FC vs Torino FCZ trzech punktów może cieszyć się Kamil Glik i jego Torino, które pokonało na wyjeździe Bolognę 1:0. Zwycięstwo Bykom w doliczonym czasie gry trafieniem z rzutu karnego zapewnił Andrea Bolotti. Glik rozegrał 90 minut w roli kapitana i skutecznie nie dopuszczał rywali do sytuacji strzeleckich. Torino plasuje się na 10. pozycji i notuje serię trzech zwycięstw z rzędu.

***

Symboliczny występ w barwach Fiorentiny zaliczył Jakub Błaszczykowski. Polak w 89. minucie zmienił Borję Valero. Fiołki wygrały z Sassuolo 3:1 i umocniły się na 5. miejscu w ligowej tabeli.

***

Internazionale Milano vs SSC NapoliZ pojedynku dwóch potęg – Interu Mediolan z Napoli – z uniesioną głową wyszli ci pierwsi. Już w 4. minucie wynik otworzył Mauro Icardi, który w efektowny sposób opanował długie podanie z głębi pola i w sytuacji sam na sam z Pepe Reiną nie dał mu żadnych szans. Rezultat jeszcze przed przerwą ustalił Marcelo Brozović. Chorwat pokonał golkipera z Neapolu efektowną podcinką.

Neapolitańczycy, którzy po dzisiejszej serii spotkań tracą do Juventusu dziewięć oczek, definitywnie wypisali się z wyścigu o mistrzostwo. Inter walczy o trzecią pozycję, dającą prawo startu w eliminacjach do Ligi Mistrzów.

***

Juventus FC vs US PalermoNa porażce Napoli najbardziej skorzystał Juventus. Stara Dama pokonała na własnym stadionie aż 4:0 walczące o utrzymanie Palermo. Bramki zdobyli Sami Khedira, Paul Pogba, Juan Cuadrado i Simone Padoin. Bianconeri do triumfu w lidze – na pięć kolejek przed zakończeniem sezonu – potrzebują już tylko dwóch zwycięstw.