Serie A. Słabszy weekend Polaków; Juventus niezmiennie w gazie

Jedynie Wojciech Szczęsny mógł cieszyć się z kompletu punktów spośród wszystkich Polaków grających w minionej kolejce Serie A. AS Roma pokonała na własnym stadionie ACF Fiorentinę 4:1. Torino Kamila Glika zremisowało przed własną publicznością z Lazio Rzym 1:1, a swoje mecze przegrały drużyny Piotra Zielińskiego, Łukasza Skorupskiego, Pawła Wszołka i Dominika Furmana. Na czele tabeli niezmiennie znajduje się Juventus Turyn, który wygrał na wyjeździe z Atalantą Bergamo 2:0.

AS Roma vs FiorentinaWojciech Szczęsny w konfrontacji z Fiorentiną wpuścił zaledwie jednego gola, na dodatek z rzutu karnego. Josip Ilicić trafił na 1:3, a w drugiej połowie kolejną bramkę dla drużyny Luciano Spallettiego dołożył Mohamed Salah i rzymianie mogli cieszyć się z okazałego triumfu na Stadio Olimpico. Całe spotkanie w ekipie Fiołków na ławce rezerwowych przesiedział Jakub Błaszczykowski, który nie potrafi wygrać rywalizacji o miejsce w pierwszej jedenastce z Cristianem Tello i Federico Bernardeschim. Dla Giallorossich była to już szósta wygrana z rzędu w ligowych rozgrywkach.

Jeden punkt wywalczyło Torino, którego kapitanem jest Kamil Glik. Byki długo prowadziły z Lazio 1:0. W 12. minucie dobitką z kilku metrów wynik otworzył Andrea Belotti. Do remisu zdołał doprowadzić jednak Lucas Biglia, który wykorzystał jedenastkę podyktowaną za faul na Balde Diao Keicie.

Genoa-EmpoliCzwartą z rzędu porażkę zanotowało Empoli. Klub, którego barw bronią Piotr Zieliński i Łukasz Skorupski uległ na wyjeździe Genoi 0:1. Zwycięstwo gospodarzom w 48. minucie zapewnił Luca Rigoni. Skorupski nie miał większych szans na obronę strzału. Zarówno jeden, jak i drugi Polak spędzili na boisku 90 minut.

Po raz kolejny gorzką pigułkę musieli przełknąć także Paweł Wszołek i Dominik Furman. Pierwszy nie zdołał pomóc swojej drużynie w wywalczeniu korzystnego wyniku – Hellas Werona przegrała z Sampdorią 0:3 – a drugi nadal nie doczekał się debiutu w Serie A.

Atalanta Bergamo vs Juventus TurinLiderem rozgrywek niezmiennie pozostaje Juventus Turyn, który wygrał z Atalantą Bergamo 2:0. Strzelanie w pierwszej połowie rozpoczął Andrea Barzagli, a w 83. minucie kolejne trafienie dołożył Mario Lemina. Stara Dama o trzy oczka wyprzedza Napoli. Azzurri pokonali Chievo Werona 3:1.