Serie A. Roma ponownie zawiodła

Po blamażu rzymian w Lidze Mistrzów wszyscy spodziewali się ostrej i nieustępliwej gry przeciwko Sampdorii. Rewelacja tego sezonu nie przestraszyła się jednak Tottiego i spółki, remisując na własnym terenie z wicemistrzem kraju 0:0.

Początek spotkania 8. kolejki włoskiej Serie A przyniósł rozpoznawczą grę, dzięki czemu na możliwość zaprezentowania swoich zdolności nie mogli liczyć bramkarze obu drużyn. Pierwsza groźna akcja miała miejsce dopiero w 31. minucie. Wspaniałe podanie z głębi pola otrzymał Gervinho, jednak w pojedynku sam na sam z Sergio Romero lepszy okazał się golkiper gospodarzy. Iworyjczyk dobijał jeszcze piłkę, lecz ta trafiła zaledwie w słupek. Chwilę później ten sam zawodnik ponownie doszedł do głosu. Z impetem wbiegł w pole karne, ale uderzył minimalnie niecelnie.

Reprezentant Wybrzeża Kości Słoniowej był najaktywniejszym piłkarzem meczu. Tuż po przerwie jeszcze dwukrotnie próbował pokonać Romero, jednak zabrakło mu nieco szczęścia w wykończeniu akcji. W 52. minucie futbolówka zatrzepotała w siatce Romy. Gol nie został uznany, ponieważ Manollo Gabbiadini znajdował się na pozycji spalonej. Goście przeważali i stwarzali kolejne okazje. Swoich szans nie wykorzystali Alessandro Florenzi, któremu dogrywał Gervinho oraz Davide Astori. Sampdoria odpowiedziała zaledwie jedną groźną sytuacją. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego piłka trafiła do Stefano Okaki, a ten z trzech metrów nie potrafił skierować jej do bramki. Ozdobą meczu była fenomenalna parada bramkarza Sampdorii, który w efektowny sposób zatrzymał uderzenie głową Matti Destro, ratując tym samym punkt dla swojej drużyny.

Sampdoria Genua w dotychczasowych ośmiu kolejkach jeszcze nie przegrała. Potknięcie Romy może wykorzystać lider Serie A, Juventus, który jutro podejmie u siebie Palermo.

Sampdoria Genua – AS Roma 0:0

Sampdoria Genua: Sergio Romero – Lorenzo De Silvestri, Mathias Silvestre, Alessio Romagnoli, Vasco Regini (68’ Djamel Mesbah) – Roberto Soriano, Angelo Palombo, Pedro Obiang – Eder (83’ Luca Rizzo), Stefano Okaka, Manolo Gabbiadini (86’ Gonzalo Bergessio)

AS Roma:  Morgan De Sanctis – Vasilis Torosidis, Mapou Yanga-Mbiwa, Davide Astori, Jose Holebas – Alessandro Florenzi (82’ Juan Iturbe), Daniele De Rossi, Radja Nainggolan – Adem Ljajic (72’ Miralem Pjanić), Francesco Totti (78’ Mattia Destro), Gervinho

Sędzia: Nicola Rizzoli