Serie A: Roma nadal w gazie!

AS Roma wciąż pozostaje w walce o mistrzostwo Włoch. Podopieczni Rudiego Garcii pokonali na Stadio Olimpico AC Milan 2:0 i mają już tylko pięć punktów straty do prowadzącego w stawce Juventusu Turyn.

Dzięki wygranej i trzem punktom Roma nadal depcze liderującemu Juventusowi po piętach i na trzy kolejki przed zakończeniem sezonu traci do Starej Damy pięć oczek. Warto jednak zaznaczyć, że piłkarze Antonio Conte mają do rozegrania jeszcze jedno spotkanie więcej. O losach mistrzowskiego tytułu prawdopodobnie zadecyduje więc bezpośrednie starcie tych ekip, które odbędzie się 9 maja na Stadio Olimpico.

Pjanić show

Początek spotkania nie należał do najciekawszych. Pierwsza godna odnotowania sytuacja miała miejsce dopiero w 26. minucie gry. Wówczas przed szansą na zdobycie gola stanęli piłkarze Rudiego Garcii. Świetnym podaniem w tempo popisał się Miralem Pjanić, do piłki dopadł Adem Ljajić, który balansem ciała oszukał dwóch obrońców gości, ale jego uderzenie z 8 metrów zostało w ostatniej chwili zablokowane przez ofiarnie interweniującego Adela Ramiego. To co nie udało się Ljajiciowi w 26. minucie udało się kwadrans później Pjaniciowi. Wówczas Bośniak przeprowadził piękną indywidualną akcję, minął na pełnej szybkości trzech rywali, wdarł się w pole karne i posłał piłkę do siatki obok bezradnie interweniującego Christiana Abbiatiego.

Gervinho dobija rywala

Drugą połową spotkania znakomicie mogli rozpocząć podopieczni Clarence’a Seedorfa. Kaka z lewej strony znakomicie dostrzegł ustawionego przed polem karnym Riccardo Montolivo, ale ten nieznacznie chybił. Niewykorzystana sytuacja zemściła się na mediolańczykach w 65. minucie, gdy Gervinho wykorzystał gapiostwo bramkarza gości i strzałem z dwóch metrów ustalił wynik meczu na 2:0. Tym samym rzymianie zanotowali dziewiątą kolejną wygraną w ligowych rozgrywkach. Rossoneri z kolei ponieśli pierwszą porażkę od 16 marca.

AS Roma – AC Milan 2:0
Pjanić 43’ Gervinho 65’

Roma: De Sanctis – Maicon (Torosidis 83’), Toloi, Castan, Dodo – Nainggolan, De Rossi, Pjanić (Taddei 86’) – Gervinho, Totti (Florenzi 77’), Ljajić

Milan: Abbiati – Bonera, Rami, Mexes, Constant – Montolivo, Muntari (Essien 57’) – Honda (Robinho 81’), Kaka, Taarabt – Balotelli (Pazzini 69’)