Serie A. Roma i Napoli z kompletem punktów

AS Roma i SSC Napoli pokonały u siebie kolejno Genoę (2:0) i AC Milan (3:0) w spotkaniach 34. kolejki Serie A. Dla podopiecznych Rudiego Garcii trafiali Seydou Doumbia oraz Alessandro Florenzi, natomiast dla piłkarzy Rafy Beniteza strzelali Marek Hamsik, Gonzalo Higuain i Manolo Gabbiadini.

AS Roma Genoa 2:0 (1:0)
Seydou Doumbia 35′ Alessandro Florenzi 90′

Roma od początku spotkania przystąpiła do ataku. Dziesięć minut po pierwszym gwizdku Daniele De Rossi znalazł się w dogodnej sytuacji do pokonania Mattii Perina. Golkiper Genoi znakomitą paradą zapobiegł utracie bramki. W 35. minucie po indywidualnej akcji Seydou Doumbii padła pierwsza bramka dla AS Romy. Iworyjczyk wpadł w pole karne i piekielnie mocnym strzałem pokonał bezradnego bramkarza rywali.  Po tym golu rzymianie starali się się o kolejne trafienia, jednak golkiper gości bronił jak natchniony.

Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie. Giallorossi atakowali, a bezradni piłkarze Gian Piero Gasperiniego skupili się na defenswyie. Strzały Miralema Pjanicia oraz Daniele De Rossiego pewnie wyłapał bramkarz przyjezdnych. W 68. minucie Gervinho mógł również podwyższyć, uderzył mocno, lecz Perin znakomicie dzisiaj spełniał swoje zadania. W doliczonym czasie gry Alessandro Florezni przypieczętował triumf gospodarzy, ustalając wynik spotkania na 2:0.

Po tym zwycięstwie Roma awansowała na drugie miejsce i ma punkt przewagi nad trzecim Lazio. Genoa jest siódma.

***

Roma: Morgan De Sanctis – Vasilis Torosidis, Davide Astori, Konstantinos Manolas, Alessandro Florenzi – Miralem Pjanić (72′ Mapou Yang-Mbiwa), Daniele De Rossi, Radja Nainggolan – Victor Ibarbo (86′ Jose Holebas), Seydou Doumbia (60′ Juan Manuel Iturbe), Gervinho

Genoa: Mattia Perin – Facundo Roncaglia, Armando Izzo, Sebastien De Maio, Alassane Tambe (46′ Iago Falque) – Juraj Kucka, Andrea Bertolacci (73′ Tino Costa), Tomas Rincon – Zakarya Bergdich, M’Baye Niang, Diego Laxalt (58′ Maxime Lestienne)

Żółte kartki: Konstantinos Manolas, Vasilis Torosidis, Daniele De Rossi (Roma) oraz Tomas Rincon, Diego Laxalt, Armando Izzo (Genoa)

SSC Napoli AC Milan 3:0 (0:0)
Marek Hamsik 70′ Gonzalo Higuain 74′ Manolo Gabbiadini 76′

Już na samym początku za faul w polu karnym na Marku Hamsiku z boiska wyrzucony został Mattia De Sciglio. Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Gonzalo Higuain. Argentyńczyk uderzył w lewy róg, jednak Diego Lopez wyczuł intencje snajpera Napoli i obronił jego uderzenie. Kolejne minuty to obustronne ataki, które nie znalazły drogi do żadnej z bramek. Najbliżej trafienia był Giacomo Bonaventura, gdyż po jego uderzeniu piłka odbiła się od słupka bramki strzeżonej przez Mariano Andujara.

W drugiej połowie Napoli rozpoczęło szturm na Rossonerich. Defensywa Milanu dzielnie stawiała opór, ale w 70. minucie musiała uznać wyższość Marka Hamsika. Kapitan gospodarzy najszybciej dobiegł do piłki znajdującej się w polu karnym przyjezdnych i pewnym uderzeniem pokonał bezradnego Diego Lopeza. Na kolejne trafienia nie trzeba było czekać zbyt długo. Cztery minuty później Dies Mertens podał do Manolo Gabbiadiniego, a ten sprytnie przepuścił piłkę, do której dopadł Higuain i mocnym uderzeniem podwyższył rezultat.

W 76. minucie Diego Lopez ponownie musiał wyciągać piłkę z bramki. W polu karnym zawodników z Mediolanu zapanował chaos, wstrzelona futbolówka odbiła się od Manolo Gabbiadiniego i wpadła do siatki. Napoli, nasycone trzema golami, kontrolowało grę i nie pozwoliło sobie odebrać cennego zwycięstwa.

Dzięki dzisiejszej wygranej podopieczni Rafy Beniteza powiększyli przewagę nad czwartą ACF Fiorentiną do siedmiu punktów. Zawodnicy Filippo Inzaghiego nie wygrali już od pięciu kolejek i zajmują dziesiątą lokatę.

***

Napoli: Mariano Andujar – Christian Maggio, Raul Albiol, Miguel Britos, Faouzi Ghoulam – Jorginho (55′ Manolo Gabbiadini), David Lopez (84′ Sebastiano Luperto) – Jose Callejon, Marek Hamsik, Lorenzo Insigne (69′ Dries Mertens) – Gonzalo Higuain

Milan: Diego Lopez – Mattia De Sciglio, Alex, Gabriel Paletta, Salvatore Bocchetti (61′ Daniele Bonera) – Andrea Poli, Nigel De Jong, Marco van Ginkel – Keisuke Honda, Mattia Destro (57′ Giampaolo Pazzini), Giacomo Bonaventura ( 84′ Gianfilippo Felicioli)

Żółte kartki: Raul Albiol, Marek Hamsik (Napoli)

Czerwona kartka: Mattia De Sciglio 1′ (Milan)