Serie A. Potknięcie Juventusu, udany debiut Podolskiego

Juventus Turyn zremisował na własnym terenie z Interem Mediolan 1:1. Zwycięstwo wymknęło się z rąk piłkarzy Starej Damy w drugiej części spotkania, po wejściu na boisko Lukasa Podolskiego. Niemiec ożywił poczynania Nerazzurrich. Wcześniej swój mecz wygrała AS Roma (1:0 z Udinese), której strata do lidera wynosi już tylko jeden punkt.

Juventus vs InterSpotkanie od mocnego uderzenia rozpoczęli gospodarze. W 5. minucie Arturo Vidal wymanewrował defensywę Interu i świetnie dograł do Carlosa Teveza. Argentyńczyk dopełnił tylko formalności, wyprowadzając swój zespół na prowadzenie. Sporo pracy dzisiejszego wieczoru miał Samir Handanović. Jego koledzy z obrony długo nie potrafili wejść w rytm meczu i popełniali sporo błędów. Słoweniec wykazał się znakomitym refleksem między innymi w pojedynku z Poulem Pogbą w 34. minucie.

Juventus vs InterPo przerwie Roberto Mancini wpuścił na murawę ściągniętego z Arsenalu Lukasa Podolskiego, którego postawa znacznie ożywiła grę gości. Niemiec raz po raz zagrażał bramce Gianluigiego Buffona. Do wyrównania przyjezdni doprowadzili w 64. minucie. Fredy Guarin prostopadłym zagraniem uruchomił Mauro Icardiego, który mimo niewygodnej pozycji zdołał umieścić piłkę w siatce. W końcówce lewym skrzydłem do ataku ruszył „Poldi”. Skrzydłowy dośrodkował w szesnastkę, gdzie na futbolówkę czekał już Icardi. Argentyńczyk, mając przed sobą niemal pustą bramkę, fatalnie spudłował. Piłkarze z Mediolanu kończyli mecz w osłabieniu po czerwonej kartce dla Mateo Kovacicia za brutalny faul na Stephanie Lichtsteinerze.

Juventus pozostał liderem Serie A. Obrońcy tytułu mają jeden punkt przewagi nad AS Romą, która dzisiaj pokonała na wyjeździe Udinese Calcio 1:0. Losy pojedynku rozstrzygnęło trafienie Davide Astoriego. Inter plasuje się na 11. miejscu ze stratą osiemnastu oczek do lidera.